Kolory cukrzycy...

2006-11-21 11:18

„Pomaluj życie na novo” to temat ogólnopolskiego konkursu plastycznego. I choć brzmi on ładnie i kolorowo - dotyczy jednak poważnej choroby jaką jest cukrzyca.

„Pomaluj życie na novo” to temat ogólnopolskiego konkursu plastycznego. I choć brzmi on ładnie i kolorowo - dotyczy jednak poważnej choroby jaką jest cukrzyca. Do organizacji konkursu włączył się pilski Sanepid.
„Tematem konkursu jest codzienne życie z cukrzycą, a jego ideą pokazanie, że choroba ta nie przekreśla możliwości pełnego życia. Osoby chore na cukrzycę mogą żyć normalnie, pracować i działać twórczo. W tym roku przedmiotem konkursu są prace plastyczne, czyli malarstwo, rysunek i grafika” - mówi Danuta Kmieciak, zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pile.
Uczestnikami konkursu mogą być osoby chorujące na cukrzycę, lub ci, których członkowie najbliższej rodziny cierpią na tę chorobę.
Prace należy dostarczyć do siedziby pilskiego Sanepidu najpóźniej do 20. października. Szczegółowych informacji na temat konkursu „Pomaluj życie na novo – kolory cukrzycy” udziela Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile – numer telefonu: 351 98 41.

NAJNOWSZE