Kim Kardashian chce ukrycia "lajków" na Instagramie! Z czego będzie żyć?

2019-11-07 13:39 kp
Kim Kardashian
Autor: EastNews

W mediach od dłuższego czasy krążą informacje, zgodnie z którymi twórcy Instagrama testują usunięcie opcji "serduszka", czyli właściwie tego, co przynosi celebrytom rozgłos i zarobki. Tymczasem Kim Kardashian, zamiast zgrzytać zębami z niepokoju, chwali pomysł! Czyżby była aż tak dojrzała?

Internauci i celebryci od dawna alarmują, że zbytnie zaangażowanie w prowadzenie profilu na Instagramie doprowadza do zaburzeń poczucia własnej wartości, a nawet depresji. Zarzucani z każdej strony zdjęciami idealnego życia użytkownicy coraz krytyczniej patrzą na swoją codzienność i za wszelką cenę starają się dorównać tym najlepszym. A to nie może prowadzić do niczego dobrego.

Ten problem mogłaby ostatecznie rozwiązać jedna, drobna modyfikacja Instagrama - ukrycie liczby "lajków". Tym samym internauci skupialiby się na zdjęciach swoich znajomych i obserwowanych gwiazd, a nie na próbie dorównania ich w liczbie klikniętych serduszek. Już w kwietniu media donosiły, że Instagram taką opcję testuje - twórcy nie potwierdzili tego jednak w oficjalnych wypowiedziach.

Ukrycie lajków na Instagramie? Kim Kardashian jest na tak

Co zaskakujące, do entuzjastek takiej zmiany należy... Kim Kardashian. Żona Kanye Westa może nazwać się mistrzynią w zbieraniu polubień na Instagramie i... zarabianiu na tym realnych pieniędzy. Jak, jak i inni celebryci, Kim korzysta bowiem z liczby obserwujących ją osób i zdobywanych lajków, w pozyskiwaniu kontraktów reklamowych - im więcej fanów, tym lepsze zarobki z reklamowanych produktów. Ukrycie serduszek na Insta mogłoby poważnie wstrząsnąć jej budżetem.

>> Ile zarabia Kim Kardashian na Instagramie? Przeliczamy na pensje Polaków...

Kim Kardashian podchodzi jednak do sprawy wyjątkowo poważnie.

To trudne. Myślę o tym, kiedy wychowuję dzieci: czas na ekranie, czas na telefonie, co publikować, czego nie publikować. Jeśli chodzi o zdrowie psychiczne, jest to coś, co - wiesz - myślę, że usunięcie „polubień” i odebranie tego aspektu byłoby bardzo korzystne dla ludzi. Wiem, że zespół Instagrama prowadził wiele wewnętrznych działań z grupą ludzi, aby wszyscy się tym zajęli i traktuje to naprawdę poważnie. I to mnie uszczęśliwia.

- powiedziała Kim Kardashian.

>> Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Szok - zarobki CR7 z Instagrama większe niż z piłki!

Myślicie, że zbliża się czas końca influencerów?

NAJNOWSZE