Kate Middleton i królowa Elżbieta II zawarły PAKT w sprawie Meghan Markle! O co chodziło?

2020-07-10 12:40 KP
królowa Elżbieta II i Kate Middleton
Autor: Rex Features/East News

Fani brytyjskiej monarchii doskonale pamiętają, z jakimi trudnościami przebiegała obecność Meghan Markle na królewskim dworze. Księżnej Sussexu trudno było dostosować się do protokołu, a wszystkie jej wpadki były jej z wielką przyjemnością wytykane przez media na Wyspach. Okazuje się jednak, że wbrew temu, co twierdzi sama Meghan, Kate Middleton i królowa Elżbieta II nie patrzyły na to obojętnie.

O konflikcie między Meghan Markle i Kate Middleton brytyjskie tabloidy rozpisywały się niemal od początku obecności ukochanej księcia Harry'ego na brytyjskim dworze. Choć księżne robiły co mogły, by do opinii publicznej nie przedostała się prawda o ich relacji, sam fakt, że przez dwa lata niemal nie udało im się pokazać razem publicznie, najdobitniej świadczy o dzielących je problemach.

Nie ma przy tym wątpliwości, że to właśnie Kate Middleton była stawiana Meghan Markle za wzór, gdy ta druga dołączyła do brytyjskiej monarchii. Wraz ze ślubem z księciem Harry Meghan postawiła przed sobą bardzo trudne zadanie zaskarbienia sobie sympatii Brytyjczyków i udowodnienia, że jej maniery i charakter odpowiadają królewskim wymogom. Dziś wiemy już, że księżna Sussexu wolała zrezygnować z tytułu, niż wyrzec się swoich przekonań.

Kate Middleton chciała pomóc Meghan Markle

Jednocześnie brytyjskie media wiele razy donosiły, że Meghan Markle skarżyła się swoim znajomym na relację z Kate Middleton. Zdaniem Amerykanki żona księcia Williama miała być wyróżniana przez innych na dworze, a jej wszelkie potknięcia miały być jej natychmiast wybaczane - w przeciwieństwie do tego, co działo się, gdy wpadkę zaliczyła Meghan.

>> Meghan Markle czuła się "NIECHRONIONA" przez rodzinę królewską przed atakami prasy?!

Tymczasem z głośnej książki Royals at War, o której już wspominaliśmy na Hotplota.pl kilka razy, wyłania się zupełnie inny obraz sytuacji. Wbrew temu, co twierdziła Meghan Markle, Kate Middleton miała mieć do niej bardzo ugodowy i niekonfliktowy stosunek. Sześć miesięcy po ślubie Sussexów księżna Cambridge patrzyła na kolejne kłopoty Meghan z rosnącym niepokojem. I to właśnie wtedy zaproponowała królowej Elżbiecie II cichy pakt, w ramach którego księżna i monarchini miały delikatnie "poprowadzić" żonę księcia Harry'ego przez zawiłości życia na dworze.

Meghan Markle odrzuciła jednak ich pomoc i dziś mieszka w Los Angeles.

Podjęła dobrą decyzję?

Hotplota.pl: Rozwody gwiazd; nieostrożna Sofia Richie; wyrzeźbiony Leonardo DiCaprio

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE