Kacper Kuszewski usłyszał diagnozę

i

Autor: AKPA Kacper Kuszewski usłyszał diagnozę

Gwiazdy

Kacper Kuszewski podzielił się osobistą historią. Mówi o swojej diagnozie

2024-07-10 19:11

Kacper Kuszewski to popularny aktor serialowy, filmowy i dubbingowy, a także wokalista. Największy rozgłos przyniósł mu udział w kultowym, już można rzec serialu Telewizji Polskiej "M jak miłość". Niewielu jednak wiedziało, że aktor od lat zmaga się z dolegliwością, która znacznie utrudniała mu funkcjonowanie. Diagnozę usłyszał jednak dopiero w dorosłym życiu.

Kacper Kuszewski swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał w 1998 roku od występów na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. W dzieciństwie uczył się w szkole muzycznej i występował w chórze chłopięcym. Umiejętności muzyczne, które nabył w dzieciństwie, wykorzystał później w programach rozrywkowych. Występował między innymi w "Jak oni śpiewają" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo". Szerszej publiczności dał się jednak poznać w roku 2000 kiedy dołączył do obsady serialu Telewizji Polskiej "M jak miłość", w którym wcielał się w rolę Marka Mostowiaka. Niebawem Kuszewski zadebiutuje w roli gospodarza muzycznego show TVP "Tak to leciało!".

Kacper Kuszewski usłyszał diagnozę! Choruje na to od dzieciństwa

Kacper Kuszewski opowiedział o swojej diagnozie. Usłyszał ją dopiero w dorosłym życiu

Okazuje się, że od najmłodszych lat Kacper Kuszewski zmagał się z pewną dolegliwością, która znacznie utrudniała mu funkcjonowanie. W jednym z wywiadów, którego udzielił magazynowi "Wprost" przyznał, iż mimo odczuwalnych od dzieciństwa skutków przypadłości, dopiero niedawno lekarze zdiagnozowali u niego ADHD.

W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie ADHD. W Polsce zaczęto mówić o tej przypadłości dopiero, jak kończyłem studia, wtedy też stwierdziłem, że na pewno miałem ją w dzieciństwie - wszystkie symptomy się zgadzały - tym bardziej że uważano, że to choroba wieku dziecięcego i się z niej wyrasta. Dziś już wiemy, że to cecha neurologiczna na całe życie. W dorosłym życiu często przejawia się w inny sposób niż w dzieciństwie np. w postaci perfekcjonizmu - wyjawił aktor.

Kuszewski wyjawił, iż w dzieciństwie objawy jego dolegliwości były bagatelizowane, a nauczyciele zrzucali to na karb lenistwa. Były juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wyjawił, iż do dziś ma problemy z funkcjonowaniem.

Poszedłem to sobie zdiagnozować, bo do dziś mam pewne problemy w funkcjonowaniu związane z ADHD - wyznał Kuszewski.