Joanna Opozda o traumie z początków kariery. "Strach i płacz na nikim nie robiły wrażenia"

2021-06-17 15:50 es
Joanna Opozda
Autor: WBF

Niespodziewanie Joanna Opozda zebrała się na odwagę i opowiedziała przerażającą historię z początków swojej kariery. Gwiazda pracowała jako hostessa i poleciała do pracy za granicę. Dopiero na miejscu dowiedziała się, jakich "usług" się od niej oczekuje. Przerażona próbowała jak najszybciej wrócić do domu. Joanna Opozda ujawniła tę historię, by ostrzec inne młode dziewczyny.

W świecie po#meetoo kobiety nabierają odwagi, by mówić o dramatycznych doświadczeniach. Okazuje się, że skala przemocy seksualnej jest porażająca. Swoją historię zdecydowała się opowiedzieć na Instagramie Joanna Opozda.

Gwiazda wróciła do czasów, gdy mając 20 lat, była początkującą modelką oraz hostessą. Gdy wyjechała na zagraniczny event, okazało się, że chodziło o usługi seksualne! Przerażona Joanna Opozda uciekła do domu. Dziś opowiada o swoich przeżyciach, by ostrzec młode dziewczyny, które zaczynając pracę, mogą znaleźć się w podobnym zagrożeniu.

Igrzyska TOKIO 2020. Komu kibicować [Lewandowski, Fajdek, Lisek, Andrejczyk, Ennaoui] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #25

Joanna Opozda o przemocy seksualnej na początku kariery

Joanna Opozda wyznała, że napisanie takiego posta wymagało od niej nie lada odwagi. Jednak chce ostrzec młode dziewczyny, które mogłyby znaleźć się w podobnym zagrożeniu.

Byłam radosną dziewczyną, zyskałam pewność siebie, wierzyłam że świat jest piękny i stoi przede mną otworem. Być może z tego powodu moja czujność została uśpiona. Kiedy pewnego razu ktoś zaproponował mi i mojej koleżance (również modelce) pracę w charakterze hostessy we Francji, niewiele myśląc zgodziłam się.

Dopiero na miejscu Joanna Opozda zorientowała się, że nie jest to praca przy evencie zgodna z umową.

Następnego dnia dowiedziałam się na czym mają polegać nasze obowiązki i... byłam w szoku. Oczekiwano od nas „usług”, na które w żadnym wypadku nie wyraziłyśmy zgody.Byłam przerażona. Myślałam tylko jak stamtąd uciec nie narażając się nikomu. Tłumaczyłam wszystkim, że zaszła pomyłka, że przecież dostałam zupełnie inne informacje...

Przerażona Joanna Opozda zabarykadowała się w pokoju. Kolejnego dnia udało się jej uciec do Polski.

Ci ludzie widząc w jakim jestem stanie, wiedzieli, że mogę sprawiać problem, szczególnie że nie oddałam swojego paszportu, kiedy mnie o to poproszono. Nie utrudniali mi w związku z tym powrotu do kraju.Miałam szczęście w nieszczęściu. Sprawa została zgłoszona na policję.

Na całe szczęście Joanna Opozda uciekła z tamtego miejsca, bez fizycznej krzywdy. Jednak psychicznie było już o wiele gorzej... Przyznała, że straciła zaufanie do ludzi i poczucie własnej wartości.

To były czasy, kiedy o takich sprawach się nie rozmawiało. Mimo iż nie zrobiłam wtedy nic, czego mogłabym się wstydzić i otrzymałam wsparcie ze strony najbliższych i psychologa, przez wiele lat żyłam z poczuciem winy.

Joanna Opozda napisała, że w erze po #metoo wciąż jest wiele kobiet, które wstydzą lub boją się opowiedzieć głośno o krzywdach, które je spotkały. Ona jednak poczuła, że musi zabrać głos, by ostrzec inne kobiety.

Mam nadzieje, że ta historia będzie przestrogą dla młodych dziewczyn, które - tak jak kiedyś ja, żyją bez obaw, nie bojąc się ryzyka, właściwie nie zdając sobie sprawy z tego, że takie ryzyko w ogóle istnieje, a ich zaufanie do ludzi i naiwność czynią je łatwymi ofiarami przestępców.

Zaskoczyła Joanna Opozda.

Takie wydarzenia mogą wywołać wieloletnią traumę. W show-biznesie niestety problemy psychiczne to częste zjawisko.

Poznaj gwiazdy, które zdecydowały się o nich opowiedzieć.

NAJNOWSZE