Joan Collins

i

Autor: East News Joan Collins 23 maja 2023 skończyła 90 lat.

Gwiazdy

Joan Collins kończy 90 lat! Serialowa Alexis z "Dynastii" wciąż zachwyca urodą

2023-05-23 18:33

Joan Collins, czyli słynna Alexis właśnie skończyła 90 lat i do dnia dzisiejszego chętnie pojawia się na branżowych imprezach, pozując fotoreporterom do zdjęć i udzielając wywiadów. Ojciec był przeciwny jej karierze i ostrzegał przed światem show-biznesu, ją jednak pochłaniał celebrycki świat. Joan Collins swoją dostojnością i urodą zawsze potrafiła zachwycać. Obecnie ma 90 lat, a niektórzy twierdzą, że udało jej się zatrzymać wskazówki zegara.

Joan Collins przyszła na świat 23 maja 1933 roku w Londynie. O tym, że zostanie aktorką zdecydowała w wieku 12 lat. Jako mała dziewczynka zbierała wycinki z gazet, w których dziennikarze rozpisywali się na temat sławnych osób. Zbierała również autografy i marzyła o tym, aby tak jak oni stać się kiedyś wielką gwiazdą kina. Ojciec bardzo dbał o Joan i nie chciał, aby jego córka wkraczała do świata show-biznesu. Ona była jednak uparta i skoncentrowana na swoim celu.

Debiut aktorski zaliczyła w wieku 18 lat, kiedy to zagrała rolę kandydatki do tytułu Królowej Piękności w komedii "Lady Godiva znów cwałuje" (1951). Występowała również na teatralnych deskach Londynu. Prawdziwą rozpoznawalność zyskała jednak w wieku prawie 50 lat.

Shake Your Eska #29 | Jak stworzyć własny trend?

Joan Collins jako Alexis w "Dynastii"

Opera mydlana "Dynastia", miała swoją premierę w 1981 roku. Kultowy serial wypromował Joan, a jednocześnie, na zawsze już scalił ją z wizerunkiem serialowej Alexis. Aktorka próbowała od niego uciec, angażując się w kolejne filmowe historie, jednak na próżno. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Joan stała się ikoną, a dzięki temu spadło na nią wiele dochodowych współprac ze znanymi markami, takimi jak: Valentino, Snickers, Marks&Spencer, czy Sanyo. Pojawiła się również na okładkach wielu pism - Vanity Fair, Cosmopolitan, People, czy Playboy. Gwiazda może pochwalić się także wieloma filmowymi nagrodami. W 1983 roku stała się laureatką Złotego Globu za rolę w "Dynastii", a dwa lata później zdobyła statuetkę People's Choice dla ulubionej aktorki telewizyjnej.

Joan Collins przeżyła wiele romansów ze sławnymi mężczyznami

W życiu prywatnym również jej się układało. Była pięciokrotnie zamężna. Jeszcze jako nastolatka zakochała się w swoim idolu, aktorze Maxwellu Reedzie. Gdy mężczyzna zaprosił ją na randkę, ta natychmiast się zgodziła. Nastolatka została przez niego odurzona i wykorzystana seksualnie, jednak ona mimo wszystko zdecydowała się go poślubić. W tamtych czasach, młode kobiety nie bardzo wiedziały, że takie zachowanie jest społecznie nieakceptowalne. Co więcej, aktor w późniejszym czasie próbował ją sprzedać arabskiemu szejkowi za 10 tysięcy funtów brytyjskich. Para rozwiodła się po czterech latach małżeństwa.

W 1963 roku wyszła za Anthony'ego Newley'a, a którym ma córkę Tarę (ur. 12 października 1963) i syna Alexandra Anthony’ego „Sashę” (ur. 8 listopada 1965). W 1972 roku poślubiła producenta filmowego Ronalda S. Kassa, z którą ma córkę Katyanę Kass (ur. 20 czerwca 1972). Jej czwartym mężem był szwedzki muzyk Peter Holm, a piątym menadżer teatralny Percy Gibsona, z którym jest od 2002 roku do dnia dzisiejszego.

Nie ominęło jej jednak wiele romansów z wieloma sławnymi mężczyznami. Spotykała się z Denisem Hooperem, Jamesem Deanem, Robertem Evansem, Ryanem O'Nealem, Stephenem Boydem, Robertem Wagnerem, Jeffreyem Hunterem, Paulem Newmanem, Warenem Beatty, Georgem Hamiltonem czy Marlonem Brando.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozpalał serca kobiet w latach 90. Tak Fabio Lanzoni wygląda po latach

Joan Collins zawsze kochała blichtr i luksus

Przeglądać zdjęcia Joan Collins z różnych okresów jej życia, nie trudno zauważyć, że ta kobieta niewątpliwie była miłośniczką mody, najlepszej biżuterii i luksusu w ogólnym tego słowa znaczeniu jeżeli chodzi o styl życia. Co ciekawe, samodzielnie wymyślała kreacje dla swojej bohaterki Alexis. Podobno, zainspirował ją do tego paryski tydzień mody, a dokładnie pokaz Yves’a Saint Laurenta i Pierre’a Cardina. To właśnie wtedy narzuciła kostiumografowi "Dynastii", aby Alexis reprezentowała luksusowy haute couture. Podobnie z resztą nosiła się na co dzień - futra, eleganckie marynarki, fantazyjne kapelusze, odważne kroje i kolory.

Uwadze nie mogła umknąć również fryzura bohaterki. Wielki tapir był jej znakiem rozpoznawczym. Wysoko uniesione włosy do dzisiaj prezentuje na branżowych imprezach. Aktorka do tej pory pojawia się na ściankach i trzeba przyznać, że mimo upływu lat wciąż prezentuje się wspaniale.

Joan Collins

i

Autor: Schneider-Press/Erwin Sch/SIPA/SIPA/East News // Joan Collins po lewej na Golden Sun 2023. Po prawej na imprezie Vanity Fair Oscar Party 2022