Joan Collins

i

Autor: East News Joan Collins 23 maja 2023 skończyła 90 lat.

Gwiazdy

Joan Collins kończy 90 lat! Serialowa Alexis z "Dynastii" wciąż zachwyca urodą

2023-05-23 18:33

Joan Collins, czyli słynna Alexis właśnie skończyła 90 lat i do dnia dzisiejszego chętnie pojawia się na branżowych imprezach, pozując fotoreporterom do zdjęć i udzielając wywiadów. Ojciec był przeciwny jej karierze i ostrzegał przed światem show-biznesu, ją jednak pochłaniał celebrycki świat. Joan Collins swoją dostojnością i urodą zawsze potrafiła zachwycać. Obecnie ma 90 lat, a niektórzy twierdzą, że udało jej się zatrzymać wskazówki zegara.

Joan Collins przyszła na świat 23 maja 1933 roku w Londynie. O tym, że zostanie aktorką zdecydowała w wieku 12 lat. Jako mała dziewczynka zbierała wycinki z gazet, w których dziennikarze rozpisywali się na temat sławnych osób. Zbierała również autografy i marzyła o tym, aby tak jak oni stać się kiedyś wielką gwiazdą kina. Ojciec bardzo dbał o Joan i nie chciał, aby jego córka wkraczała do świata show-biznesu. Ona była jednak uparta i skoncentrowana na swoim celu.

Debiut aktorski zaliczyła w wieku 18 lat, kiedy to zagrała rolę kandydatki do tytułu Królowej Piękności w komedii "Lady Godiva znów cwałuje" (1951). Występowała również na teatralnych deskach Londynu. Prawdziwą rozpoznawalność zyskała jednak w wieku prawie 50 lat.

Shake Your Eska #29 | Jak stworzyć własny trend?

Joan Collins jako Alexis w "Dynastii"

Opera mydlana "Dynastia", miała swoją premierę w 1981 roku. Kultowy serial wypromował Joan, a jednocześnie, na zawsze już scalił ją z wizerunkiem serialowej Alexis. Aktorka próbowała od niego uciec, angażując się w kolejne filmowe historie, jednak na próżno. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Joan stała się ikoną, a dzięki temu spadło na nią wiele dochodowych współprac ze znanymi markami, takimi jak: Valentino, Snickers, Marks&Spencer, czy Sanyo. Pojawiła się również na okładkach wielu pism - Vanity Fair, Cosmopolitan, People, czy Playboy. Gwiazda może pochwalić się także wieloma filmowymi nagrodami. W 1983 roku stała się laureatką Złotego Globu za rolę w "Dynastii", a dwa lata później zdobyła statuetkę People's Choice dla ulubionej aktorki telewizyjnej.

Joan Collins przeżyła wiele romansów ze sławnymi mężczyznami

W życiu prywatnym również jej się układało. Była pięciokrotnie zamężna. Jeszcze jako nastolatka zakochała się w swoim idolu, aktorze Maxwellu Reedzie. Gdy mężczyzna zaprosił ją na randkę, ta natychmiast się zgodziła. Nastolatka została przez niego odurzona i wykorzystana seksualnie, jednak ona mimo wszystko zdecydowała się go poślubić. W tamtych czasach, młode kobiety nie bardzo wiedziały, że takie zachowanie jest społecznie nieakceptowalne. Co więcej, aktor w późniejszym czasie próbował ją sprzedać arabskiemu szejkowi za 10 tysięcy funtów brytyjskich. Para rozwiodła się po czterech latach małżeństwa.

W 1963 roku wyszła za Anthony'ego Newley'a, a którym ma córkę Tarę (ur. 12 października 1963) i syna Alexandra Anthony’ego „Sashę” (ur. 8 listopada 1965). W 1972 roku poślubiła producenta filmowego Ronalda S. Kassa, z którą ma córkę Katyanę Kass (ur. 20 czerwca 1972). Jej czwartym mężem był szwedzki muzyk Peter Holm, a piątym menadżer teatralny Percy Gibsona, z którym jest od 2002 roku do dnia dzisiejszego.

Nie ominęło jej jednak wiele romansów z wieloma sławnymi mężczyznami. Spotykała się z Denisem Hooperem, Jamesem Deanem, Robertem Evansem, Ryanem O'Nealem, Stephenem Boydem, Robertem Wagnerem, Jeffreyem Hunterem, Paulem Newmanem, Warenem Beatty, Georgem Hamiltonem czy Marlonem Brando.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rozpalał serca kobiet w latach 90. Tak Fabio Lanzoni wygląda po latach

Joan Collins zawsze kochała blichtr i luksus

Przeglądać zdjęcia Joan Collins z różnych okresów jej życia, nie trudno zauważyć, że ta kobieta niewątpliwie była miłośniczką mody, najlepszej biżuterii i luksusu w ogólnym tego słowa znaczeniu jeżeli chodzi o styl życia. Co ciekawe, samodzielnie wymyślała kreacje dla swojej bohaterki Alexis. Podobno, zainspirował ją do tego paryski tydzień mody, a dokładnie pokaz Yves’a Saint Laurenta i Pierre’a Cardina. To właśnie wtedy narzuciła kostiumografowi "Dynastii", aby Alexis reprezentowała luksusowy haute couture. Podobnie z resztą nosiła się na co dzień - futra, eleganckie marynarki, fantazyjne kapelusze, odważne kroje i kolory.

Uwadze nie mogła umknąć również fryzura bohaterki. Wielki tapir był jej znakiem rozpoznawczym. Wysoko uniesione włosy do dzisiaj prezentuje na branżowych imprezach. Aktorka do tej pory pojawia się na ściankach i trzeba przyznać, że mimo upływu lat wciąż prezentuje się wspaniale.

Joan Collins

i

Autor: Schneider-Press/Erwin Sch/SIPA/SIPA/East News // Joan Collins po lewej na Golden Sun 2023. Po prawej na imprezie Vanity Fair Oscar Party 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE