Fabio Lanzoni

i

Autor: Screen/Twitter/@Savunew Fabio Lanzoni - bożyszcze kobiet w latach 90.

Gwiazdy

Rozpalał serca kobiet w latach 90. Tak Fabio Lanzoni wygląda po latach

2023-05-02 13:51

Fabio Lanzoni jest ikoną lat 80. i 90. Sukces osiągnął niezwykle łatwo. Już jako nastolatek brał udział w sesjach zdjęciowych, a w późniejszym okresie pojawił się na okładkach setek książek. Dzisiaj ma 64 lata i nadal stara się być w formie, trenując w wolnym czasie na siłowni.

Fabio Lanzoni urodził się 15 marca 1959 roku w Mediolanie. W wieku 14 lat, gdy spędzał czas na siłowni, podszedł do niego fotograf Oliviero Toscani i zaproponował mu karierę w modelingu. Zatrudnił go do dużej kampanii i tak się zaczęła się jego wielka kariera. Fabio w wieku 19 lat opuścił rodzinne strony i udał się do Stanów Zjednoczonych, aby spełnić swój amerykański sen.

Fabio był królem oldschoolowych romansideł

Gdy Fabio trafił do USA, z początku marzył, aby być jak Sylvester Stalone i Arnold Schwarzenegger. Pragnął grać twardziela w filmach akcji. Nie wszystko jednak poszło po jego myśli. Dostał kilka epizodów w mniej i bardziej znanych produkcjach - zagrał Anioła w "Egzorcyście III", wcielił się w postać Gila w "Balonowym chłopaku", a także występował w "Modzie na sukces". Jednakże, bez cienia wątpliwości, pisana mu była kariera modela.

Fabio był ulubieńcem pisarzy, którzy chcieli mieć go na okładkach swoich oldschoolowych romansideł. Imponująco wyrzeźbione ciało, niezwykle męska, mocno zarysowana szczęka, długie blond włosy opadające na ramiona - Fabio idealnie pasował do wizerunku bohaterów tychże powieści. Pojawił się na ok. 400 okładkach książek o tematyce miłosnej.

Co teraz robi Fabio? Jak wygląda emerytowany model?

Fabio Lanzoni w tym roku skończył 64 lata i cieszy się emeryturą. Czasami bierze udziała w różnych projektach. W 2017 roku zagrał Papieża w filmiw "Rekinado 5: Efekt płetwiarniany". Trzy lata temu wystąpił w teledysku do piosenki "Miss You In My Sheets" Trichy Paytas. Natomiast w 2021 roku wypuścił linię męskich kosmetyków, a część zysków ze sprzedaży przekazał na rzecz fundacji zajmującej się leczeniem chorób psychicznych.

Fabio ma za sobą kilka związków. od 1979 do 1989 roku był z Sią Barbi. W latach 1990-1991 spotykał się z Shoshanną Lonstein, w 1994 roku jego serce skradła Kristina Meija, a w 2001 roku pozostawał w związku z Lasirą Meek. Lanzoni nie doczekał się potomstwa.

Shake Your Eska #26 | Shakira V Pique