Jay-Z i Beyonce na szczycie najbogatszych. Ich majątek to prawie PKB Seszeli!

2019-06-05 13:52
Beyonce i JAY-Z
Autor: Rex Features/East News

Jay-Z i Beyonce na szczycie najbogatszych. Ich majątek to prawie PKB Seszeli!

Według najnowszego rankingu stworzonego przez magazyn Forbes, to Rihanna jest obecnie najbogatszą wokalistką świata. Jej majątek wyceniany jest łącznie na 600 milionów dolarów - jest to szacunkowa kwota netto, czyli po odliczeniu wszelkich zobowiązań.

Rihanna zostawia tym samym daleko w tyle kilka bardzo znanych i bogatych koleżanek z branży - m.in. Madonnę i Beyonce. Ta ostatnia jednak "rozlicza pity" razem z mężem, a w połączeniu z majątkiem Jaya-Z sprawa wygląda już nieco inaczej.

Według najnowszego rankingu Forbes Beyonce i Jay-Z pozostają najbogatszą parą szołbizu. Żadna nowość? Fakt, do dominacji Jaya-Z i Beyonce na czele listy najbogatszych zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale kwota, jaką wspólnie dysponuje małżeństwo, może niektórych mocno szokować.

BEYONCE I JAY-Z SĄ OBŁĘDNIE BOGACI. NIEJEDNO PAŃSTWO MA MNIEJSZE PKB!

Według wyliczeń magazynu Forbes, wspólny majątek Beyonce i Jaya-Z to 1,4 miliarda dolarów!

Większość tych pieniędzy zgromadził Jay-Z - na jego majątek składają się przede wszystkim pieniądze z licznych biznesów, które prowadzi raper. Majątek muzyka/przedsiębiorcy wycenia się obecnie na okrągły miliard dolarów. Pozostałe 400 milionów to pieniądze zarobione przez Beyonce.

To, że mówimy tu o naprawdę wielkiej kasie, jest chyba dla wszystkich oczywiste. Ale jeśli ktoś ma problemy z wyobrażeniem sobie, ile to tak naprawdę jest 1,4 miliarda dolarów, możemy porównać tę kwotę na przykład do PKB niektórych niewielkich państw.

I tak na przykład 1,4 mld dolarów to w przybliżeniu tyle, ile wynosi produkt krajowy brutto Seszeli. Kraje takie, jak Grenada, Samoa czy Gambia mają PKB niższe, niż majątek Beyonce i Jaya-Z. Podobnie 24 inne państwa, których obywatele i przedsiębiorstwa wytwarzają w ciągu roku towary i usługi warte mniej, niż posiadają państwo Carter...

Żyjemy w zwariowanym świecie, nie sądzicie?

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE