Jakub Błaszczykowski wrócił do Wisły Kraków za 500 zł miesięcznie! Wiadomo, na co to wyda

2019-02-08 14:01
Jakub Błaszczykowski - hotplota.pl
Autor: AGENCJA SE/East News

Jeden z najbardziej lubianych, polskich piłkarzy spełnił swoje życzenie i pod koniec kariery wraca do Wisły Kraków. Jakub Błaszczykowski nie zarobi tu jednak kokosów - 500 zł miesięcznie, które otrzyma od klubu, przeznaczy na szczytny cel. Co takiego zrobi ze swoją wypłatą i jak długo zostanie w Wiśle Kraków? Szczegóły na hotplota.pl

Po latach gry w zagranicznych klubach Jakub Błaszczykowski wrócił do swojej rodzimej Wisły Kraków. Piłkarz podpisał już kontrakt z klubem i tym samym powrócił do polskiej ekstraklasy. Jak długo będziemy oglądać go w barwach krakowskiego klubu?

Powrót do Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski zapowiadał już dawno - piłkarz nie ukrywał, że z przyjemnością znów zagrałby w Krakowie i w ten sposób pożegnałby się z piłkarską karierą. Umowa Jakuba Błaszczykowskiego z Wisłą Kraków obowiązywać będzie do 30 czerwca. Za grę w klubie uwielbiany piłkarz będzie zarabiał... 500 zł miesięcznie!

Jakub Błaszczykowski w Wiśle Kraków pomaga nie tylko klubowi

O trudnej sytuacji finansowej Wisły Kraków wiadomo już od dawna. Jedną z osób, które włączyły się w ratowanie klubu był właśnie Jakub Błaszczykowski, który wraz z innymi osobami udzielił klubowi pożyczki, dzięki której spłacił on najważniejsze długi. Nie jednak dla pieniędzy Jakub Błaszczykowski wrócił do Wisły Kraków. Przez lata kariery w zagranicznych klubach, takich jak Borussia Dortmund, ACF Fiorentina i VfL Wolfsburg, Błaszczykowski zebrał przecież na swoim koncie sporą fortunę.

Zarobione w Wiśle Kraków 500 zł Jakub Błaszczykowski będzie każdorazowo przeznaczał na bilety na mecze dla kibiców z Domów Dziecka. Piłkarz od lat znany jest zresztą ze swojej działalności charytatywnej - jest prezesem fundacji Ludzki Gest i chętnie angażuje się w najróżniejsze akcje pomocowe.

Pierwszy mecz Jakuba Błaszczykowskiego z Wisłą Kraków odbędzie się 11 lutego. Przeciwnikiem będzie Górnik Zabrze.

>> Anna Popek miała groźny wypadek na autostradzie! Cudem uniknęła śmierci

Kuba Błaszczykowski przeznaczył ćwierć miliona złotych na pomoc choremu chłopcu
Autor: fot. WBF Błaszczykowski sfinansował leczenie Dominika chorego na nowotwór - piękny gest piłkarza
Kuba Błaszczykowski pomógł uratować setki dzieci
Autor: EAST NEWS Kuba Błaszczykowski pomógł uratować setki dzieci
NAJNOWSZE