Igor Walaszek

i

Autor: AKPA Igor Walaszek chce wyprowadzić się z Polski

Igor Walaszek opuszcza Polskę. Chce podbić zagraniczny rynek muzyczny. Zdradził, gdzie zamieszka

2022-11-23 11:54

Igor Walaszek opowiedział o swoich planach na przyszłość. Pragnie cały czas rozwijać się w swoim fachu, a do tego jest mu potrzebna zmiana otoczenia. Muzyk chcę przenieść się wraz z rodziną za granicę.

Igor Walaszek, znany również jako Igo to były członek składu Bass Astral x Igo, którzy stworzyli wiele wspaniałych numerów w nurcie muzyki elektronicznej. Obecnie Igo tworzy solo, a 18 listopada 2022 ukazała się jego debiutancka płyta zatytułowana Igo, na której jest 13 kawałków śpiewanych zarówno po polsku, jak i po angielsku. Piosenki są przekrojem jego przeżyć i emocji.

Moja pierwsza solowa płyta to zbiór inspiracji z całej dotychczasowej drogi. Zbór emocji i przeżyć. Czasem głęboko osobistych, jak w piosence Helena. To przekrój moich fascynacji i życiowych projektów, więc znajdzie się tam miejsce dla elektroniki, ale też dla rockowych i soulowych brzmień, a także popu - czytamy na stronie "open.fm".

Igo: "Zajebiście śpiewam, jadę tam zrobić ku*wa karierę"

Igor Walaszek był gościem Kuby Wojewódzkiego, u którego opowiedział o swoim albumie, solowej karierze i doświadczeniach związanych z rodzicielstwem (Igo ma 11-miesięczną córkę Helenę). Wykonał również fragment utworu Johna Legenda All Of Me. Gospodarz programu będąc pod ogromnym wrażeniem jego wykonu zapytał artystę, dlaczego rezygnuje ze śpiewania po angielsku. Igo zdecydowanie zaprzeczył, jakoby miał zerwać z tworzeniem w tym języku, a co więcej zdradził, iż planuje wielką życiową i muzyczną przygodę poza Polską. Igo wraz z rodziną chcą przeprowadzić się do Wielkiej Brytanii.

Nie rezygnuje ze śpiewania po angielsku. Zamierzam wyjechać i zrobić karierę. Mówię to teraz, tu wszystkim wam - powiedział Igo.

Masz taki plan, że chcesz podbić Wyspy - kraj innowacyjny, nowoczesny, brzmieniowo dziesięć lat do przodu i ty będziesz ten electrosoul, który wykonujesz, chcesz im to zaproponować i oni powiedzą - mamy to! Tego jeszcze nie było - droczył się Kuba.

Chce tam pojechać, zainspirować się, poznać ciekawych ludzi, spróbować po prostu czegoś nowego. Czuję, że to wyjdzie. (...) Zajebiście śpiewam, jadę tam zrobić ku*wa karierę - dodał z pełnym przekonaniem.

Kuba Wojewódzki nie ukrywał, że jest wielkim fanem jego twórczości i głosu, a trzymając w ręku krążek Igora dodał: "Ta płyta uwodzi". Trzymamy kciuki za dalszą karierę.

Sonda
Lubisz twórczość Igora Walaszka?
MARINA - WOJTEK ŚWIETNIE BY SIĘ ODNALAZŁ W MUZYCE!