Harry Styles ogłosił, że jest biseksualny? Data premiery Lights Up ma ukryte znaczenie!

2019-10-11 10:02 kp
Harry Styles - Lights Up
Autor: Youtube/ Harry Styles

Harry Styles zaskoczył cały świat, publikując niespodziewanie 11 października 2019 roku pierwszy singiel ze swojej drugiej solowej płyty, zatytułowany Lights Up. Wraz z numerem do sieci trafił oryginalny teledysk, który wywołał wśród fanów ponowne spekulacje na temat jego seksualności. Czy Lights Up to coming out Harry'ego Stylesa? Te fakty mogą o tym świadczyć!

Fani Harry'ego Stylesa niemal od początku jego kariery zadają sobie pytanie na temat jego orientacji seksualnej. Piosenkarz wprawdzie był w związkach z kobietami - w tym w najgłośniejszych z Taylor Swift i Kendall Jenner - jednak nigdy nie zgadzał się na jednoznaczne określanie go mianem heteroseksualnego. Od momentu rozpoczęcia solowej kariery Harry głośno wspiera środowiska LGBTQ, a na jego koncertach regularnie pojawiają się tęczowe flagi.

Internauci od dawna spekulują, czy Harry Styles zatem jedynie głośno wspiera osoby homo- i biseksualne, czy też sam do nich należy. Być może odpowiedzią jest jego nowa piosenka - Lights Up. Harry Styles wybrał bowiem na premierę singla bardzo wyjątkowy dzień.

Harry Styles jest biseksualny?

Biseksualny? Ja? Nie wydaje mi się. Jestem właściwie tego pewny.

- mówił Harry Styles w 2013 roku jeszcze jako członek One Direction. Już po odejściu z zespołu muzyk zmienił jednak ton swoich wypowiedzi i od tamtego czasu unika wszelkich deklaracji na temat. Jak w wywiadzie z 2017 roku, który ukazał się przy okazji premiery jego pierwszego, solowego albumu.

To dla mnie dziwne - każdy powinien być po prostu tym, kim chce być. Trudno uzasadnić, dlaczego ktoś ma opowiadać komuś o takich rzeczach. Nigdy nie czułem potrzeby [by się określać]. Nie wydaje mi się, by było to coś, z czego chciałbym się tłumaczyć.

- mogliśmy przeczytać.

Już po premierze Lights Up wielu internautów uznało singiel za coming out Harry'ego Stylesa, w którym przyznaje on, że jest biseksualny. Powodem spekulacji jest oczywiście klip, w którym piosenkarz uczestniczy w "orgii" z udziałem kobiet i mężczyzn. I choć część fanów stanowczo protestuje wobec takiego rozumienia teledysku Lights Up Harry'ego Stylesa, na coming out może wskazywać jeszcze jeden szczegół - data premiery singla.

Lights Up ukazało się bowiem 11 października - w Dzień coming outu. Święto zostało ustanowione w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku i od tamtego czasu obchodzone jest w wielu krajach na świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi piosenkarz.

Przez całą piosenkę przewija się zresztą jedno pytanie: "Czy wiesz, kim jesteś?". Harry Styles namawia do szczerości wobec samego siebie i otwartości na innych. Stąd dwa hasła promujące wydawnictwo: "Do You Know Who You Are?", które jeszcze przed premierą pojawiało się na billboardach na całym świecie oraz "Treat People With Kindness" (ang. traktuj ludzi z życzliwością), które było myślą przewodnią już jego pierwszej trasy koncertowej.

Myślicie, że Lights Up to faktycznie coming out Harry'ego Stylesa? Dajcie znać w sondzie!

NAJNOWSZE