Hailey Bieber

i

Autor: Cover Images/East News Hailey Bieber oskarżona o kradzież nazwy znanej marki odzieżowej

Hailey Bieber oskarżona o kradzież nazwy znanej marki odzieżowej. Czeka ją sądowa batalia

2022-06-27 8:47

Hailey Bieber została oskarżona o bezprawne wykorzystanie nazwy firmy odzieżowej Rhode w celu stworzenia własnej marki kosmetycznej. „Nie chciałyśmy wnosić tego pozwu, ale musiałyśmy to zrobić, aby chronić nasz biznes”. Żona Justina Biebera nie zamierza odpuszczać.

Światowej sławy modelka została pozwana za bezprawne wykorzystanie nazwy firmy i z tego tytułu może mieć poważne kłopoty, ponieważ jej właścicielki poświęciły niemalże dekadę na rozwój swojej marki, a fakt istnienia innego brandu pod tą samo nazwą mogłoby wywołać sporo zamieszania na rynku.

Hailey Bieber czekają duże kłopoty. Nazwa jej marki kosmetycznej stoi pod znakiem zapytania

Hailey Biebier od jakiegoś czasu zapowiadała wielką premierę swojej firmy kosmetycznej, która miała miejsce w połowie czerwca. Do sprzedaży trafiły: serum i krem do twarzy oraz balsam do ust. Radość modelki nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ zaledwie kilka dni później żona Biebera dostała pozew.

Sprawę wytoczyły jej właścicielki marki o tej samej nazwie, które funkcjonują na rynku od dziewięciu lat. W 2013 roku Purna Khatau i Phoebe Vickers rzuciły pracę na etacie, aby stworzyć upragnioną firmę modową pod nazwą Rhode.

Dziewięć lat temu zrezygnowałyśmy z pracy i w naszym mieszkaniu założyłyśmy Rhode, tworząc od zera firmę modową. Jesteśmy dwiema przedsiębiorstwami, które poznały się na studiach, zbudowały markę Rhode i włożyły lata ciężkiej pracy w naszą firmę będącą współwłasnością mniejszości – napisały w oświadczeniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Justin Bieber poważnie chory. Ujawnił, że ma sparaliżowaną twarz [WIDEO]

Kobiety wyznały, że Hailey już cztery lata temu próbowała odkupić od nich prawa do nazwy, jednak nie skorzystały z propozycji. Tym bardziej decyzja modelki o wykorzystaniu tego samego szyldu zdziwiła twórczynie biznesu modowego.

Teraz pojawia się pytanie – czy Hailey Biebier zmieni nazwę swojej firmy, ponieważ tego domagają się Purna Khatau i Phoebe Vickers

Nie chciałyśmy wnosić tego pozwu, ale musiałyśmy to zrobić, aby chronić nasz biznes. (…) Używanie przez nią nazwy naszej marki szkodzi naszej firmie, naszym pracownikom, naszym klientom i naszym partnerom – wytłumaczyły zmartwione.

Czy fakt, że obie marki funkcjonują w dwóch różnych branżach będzie argumentem przemawiającym na korzyść Hailey i modelka będzie mogła zachować nazwę?

Justin Bieber wrócił z nową płytą. To właśnie te piosenki znajdują się na krążku