Ewa Farna o feminizmie. Ma problem z tym słowem

2021-06-15 13:12 kp
Ewa Farna
Autor: WBF

Ewa Farna ostatnio miała sporo czasu i okazji do przemyślenia kilku rzeczy. Odkąd wokalistka została matką, zmieniło się jej spojrzenie na świat i uznała, że czas zabrać głos. I tak gwiazda wydała niedawno singiel Ciało, w którym zachwyciła fanów dojrzałym podejściem do własnej cielesności i do zmieniającego się wyglądu. Teraz podzieliła się swoimi rozważaniami na temat feminizmu.

Ewa Farna dojrzewała na oczach swoich fanów i zmieniała się z nastolatki w dorosłą kobietę. Dziś to nie tylko gwiazda muzyki, ale prywatnie również żona i matka. W ostatnim czasie poświęcała się głównie tej drugiej roli, choć ostatnio zrobiła fanom ogromną niespodziankę i wydała nowy singiel zatytułowany Ciało.

Inspiracją dla piosenki Ciało były dla Ewy Farny jej własne przeżycia - od młodych lat na scenie mierzyła się z hejtem i ocenianiem jej wyglądu i dopiero ciąża i macierzyństwo uświadomiły jej, jak wielka siła tkwi w jej ciele, nawet, jeśli jest ono niedoskonałe. By udowodnić, że Ewa śpiewa również o sobie, w teledysku pokazała rozstępy, jakie pozostały na jej brzuchu po okresie ciąży.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Ewa Farna feministką?

Teraz Ewa Farna zabrała głos w innej bardzo ważnej sprawie dotyczącej kobiet i ich miejsca w społeczeństwie - feminizmu. Wokalistka przyznała w nowym poście, że oczywiście utożsamia się z postulatami równości płci, ale jest przy tym... wielką fanką facetów!

Zapytali mnie, czy nazwałabym siebie feministą.

Oczywiście zgadzam się z tym, że kobiety powinny być na równi z facetami, powinny móc tyle samo zarabiać, mieć takie same prawa - podpisuję się pod tym absolutnie i wspieram takie inicjatywy. 🙌

Ale samo słowo feminizm niestety narazie ma też negatywne konotacje... Niektóre radykalne feministki występują zupełnie przeciwko mężczyznom, a to nie jest bliska mi postawa. Każda ideologia ma swoich ekstremistów, feminizm nie jest wyjątkiem. 🤷🏼‍♀️

A wlasnie: z radykałem się nie zgadzam, z ogólną definicją ruchu tak.Wiecie, bo ja lubię facetów 😉Nie chciałabym świata bez nich, wiem jak są ważni. Tak samo jak dziewczyny...Potrafią być przecudowni, sama mam wspaniałego męża, który jest też mocno zaangażowany w wychowanie naszego dziecka.

Nigdy nie czułam się gorsza od facetów...🙏🏼Może tego nie widziałam, może nie jestem tak bystra, ale nie czułam żeby mnie ograniczało to, że jestem dziewczyną, mimo to jestem w dobrym miejscu i zapracowałam sobie na to, żeby się w nim znaleźć. 🔥

Ale wiem, że nie każdy ma takie szczęście❗️Nie każdy wyrastał w tym, że równe traktowanie dziewczyn i facetów to normalne.Dbanie o praw kobiet jest więc dla mnie ważne, bo dziewczyny są mega silnymi istotami.Zazwyczaj silniejszymi niż samym im się wydaje.💪🏼

- napisała Ewa Farna.

Co bardzo ucieszyło gwiazdę, pod postem rozgorzała dyskusja wśród fanek, które zaczęły dzielić się swoimi przemyśleniami na temat feminizmu. Trzeba przyznać, że to zupełnie inna jakość dyskusji niż ta, która wybuchła pod niedawnym postem Agnieszki Kaczorowskiej, który tancerce do dziś odbija się czkawką. Przypomnijmy, że aktorka napisała na Instagramie długi wpis, w którym skrytykowała "modę na brzydotę" wśród gwiazd i przyznała, że nie rozumie, dlaczego jej koleżanki publikują na Instagramie zdjęcia, na których wyglądają "brzydko" czy "zwyczajnie".

>> Agnieszka Kaczorowska wzruszona! Maciej Pela wrócił na Instagram, by ją bronić

NAJNOWSZE