Eurowizja 2024

Eurowizja 2024. To Michał Szpak poradził Lunie przed konkursem

2024-04-19 11:35

68. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Nasz kraj będzie reprezentować Luna z piosenką "The Tower". Jej pierwszy występ podczas tegorocznej edycji będziemy mogli oglądać podczas pierwszego półfinału, czyli 7 maja. Wokalistka, która ostatnio miała kłopoty zdrowotne, ostro przygotowuje się do konkursu. W jednym z wywiadów zdradziła, co poradził jej Michał Szpak.

Luna i jej utwór "The Tower" została wybrana w krajowych preselekcjach, które w tym roku odbyły się w nieco nietypowej formie. Piosenka, którą usłyszymy w tym roku w Malmö, została bowiem wyłoniona przez pięcioosobowe jury, które obradowało za "zamkniętymi drzwiami", a jego skład poznaliśmy dopiero po ogłoszeniu wyników głosowania. Choć główną faworytką była utytułowana Justyna Steczkowska, która już raz reprezentowała nasz kraj podczas Eurowizji, to jury w składzie: Michał Hanczak, Konrad Szczęsny, Kasia Moś, Łukasz Pieter i Piotr Klatt zdecydowało, że to właśnie "The Tower" wybrzmi w Szwecji.

Luna interesuje się astrologią. Zapytała gwiazdy o wynik konkursu Eurowizji?

Luna może mieć problemy na Eurowizji?

Od kilku lat tradycją jest, że reprezentanci poszczególnych krajów przed udziałem w konkursie mają okazję zaprezentować swoje utworu szerszej publiczności podczas koncertów w ramach eurowizyjnego pre-party. Po ostatnich występach naszej reprezentantki w Barcelonie i Londynie, fani konkursu i samej wokalistki byli mocno zaniepokojeni. Luna podczas koncertów zaprezentowała się dość przeciętnie, co mogło sugerować, że podczas konkursu może mieć spore problemy nawet z awansem do wielkiego finału, który zaplanowano na 11 maja. Wszystko za sprawą przeziębienia, które doskwierało piosenkarce podczas koncertów. W poniedziałek 15 kwietnia Telewizja Polska zorganizowała konferencję prasową, podczas której Luna odpowiadała na pytania dziennikarzy. Opowiadała między innymi o przygotowaniach do występów, a także o radach, jakie dali jej muzycy, którzy przed nią mieli okazję wystąpić na Eurowizji.

To Michał Szpak poradził Lunie przed Eurowizją

Michał Szpak wystąpił na Eurowizji w 2016 roku ze swoim utworem "Color of Your Life". Jego występ zachwycił zarówno jurorów, jak i widzów i ostatecznie wokalista uplasowała się na wysokiej 8. pozycji. W wywiadzie dla "Na Temat" Aleksandra Wielgomas zdradziła, jaką radę dostała od doświadczonego kolegi.

Wspaniałą wskazówkę dostałam od Michała Szpaka, który jest niesamowicie dobrą duszą. On mi po prostu powiedział: słuchaj siebie, wiele osób będzie ci dawało jakieś rady, ale to ty wiesz, co masz robić; skup się na sobie, posłuchaj swojej intuicji i zaufaj sobie; uwierz w siebie – to jest najważniejsze - usłyszała Luna od Michała Szapaka.