Eurowizja 2016: Kasia Moś - Addiction to hit na miarę Eurowizji? Kim jest Katarzyna Moś? Sprawdź szczegóły!

2016-02-28 19:00
Kasia Moś
Autor: East News Kasia Moś

W konkursie Eurowizja 2016 polska piosenka ma szansę po raz pierwszy w historii wygrać! Czy dokona tego Kasia Moś? Addiction to mocny kandydat na polską piosenkę na Eurowizję 2016!

W konkursie Eurowizja 2016 polska piosenka ma szansę po raz pierwszy w historii wygrać! Czy dokona tego Kasia Moś? Addiction to mocny kandydat na polską piosenkę na Eurowizję 2016!

>>Eurowizja 2016: Margaret - Cool Me Down to gwarantowany zwycięzca Eurowizji 2016? Sprawdż szczegóły! <<

Dla kogo Eurowizja 2016? Polska piosenka zostanie wyłoniona 5 marca 2016 podczas tzw. preselekcji. Koncert będzie wyemitowany w TVP 1 i weźmie w nim udział dziewięcioro artystów. Wśród nich jest Kasia Moś. Addiction - to piosenka, jaką artystka zgłosiła na Eurowizję 2016. Wyniki preselekcji przesądzą o tym, czy Katarzyna Moś będzie reprezentować Polskę w konkursie. Konkurencja jest duża.

Na razie wszystko wskazuje na to, że na Eurowizję pojedzie jednak Margaret ze swoim nowym hitem Cool Me Down. Mocną kandydatką jest także Edyta Górniak, która 14 lutego przedstawiał fanom piosenkę Grateful. Wielu fanów ma również Michał Szpak ze swoim utworem Color Of Your Life.

Czy Kasia Moś jest w stanie przebić się przez tak mocną stawkę? Posłuchajcie jej piosenki, Addiction!

Kim jest Kasia Moś? To 29-letniapiosenkarka z Rudy Śląskiej. Kasia pochodzi z umuzykalnionej rodziny - jest córką dyrygenta. Kasia skończyła szkołę muzyczną w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Potem ukończyła studia wokalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Kasia Moś ma już za sobą udział w polskich preselekcjach do Eurowizji. W 2006 roku zgłosiła do konkursu piosenkę I Wanna Know, którą napisał dla niej Robert Janson. Kasia Moś zajęła dziesiąte miejsce na 15 możliwych. Preselekcje wygrała wówczas grupa Ich Troje z piosenką Follow My Heart.

W 2011 roku Kasia Moś poleciała na wakacje do USA. W jednym z klubów karaoke w Las Vegas wypatrzyła ją Robin Antin - założycielka Pussycat Dolls! Ta współpraca zaowocowała min. występem Kasi w klubie Johnny'ego Deppa, a także pracą z takimi artystami, jak Kelly Osbourne, Mya czy Carmen Electra. Eva Longoria zaprosiła natomiast polską piosenkarkę do zaśpiewania na jej aukcji charytatywnej.

W 2012 roku Kasia Moś zgłosiła się do programu Must Be The Music. W trzeciej polskiej edycji show artystka zajęła trzecie miejsce.

W październiku 2015 roku Kasia Moś wydała debiutancką płytę, Inspiration. To z tego albumu pochodzi piosenka Addiction, z którą Kasia chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2016.

kasia moś must be the music 3 zdjęcia
Autor: Akpa
Kasia Moś
Autor: Ada Nowicka Kasia Moś w teledysku Pryzmat

NAJNOWSZE