Eurowizja 2024

Euro 2024. Ile zarobią Polscy piłkarze? Zawrotna kwota!

2024-06-13 14:18

Reprezentacja Polski dzięki wygranym barażom awansowała do największej piłkarskiej imprezy Starego Kontynentu. Już niebawem nasi reprezentanci wybiegną na murawę na niemieckich boiskach, gdzie będą walczyć podczas EURO 2024. Nie od dziś wiadomo, że w grze jest nie tylko piłka i prestiż, ale również wielkie pieniądze. Ile na EURO 2024 zarobią Polacy? Lepiej usiądźcie!

Niewiele brakowało, aby polscy piłkarze mogli obserwować tegoroczne mistrzostwa tylko przed telewizorami. W eliminacjach do EURO 2024 zaprezentowali się fatalnie, przegrywając bezpośredni awans w grupie z potencjalnie słabszymi rywalami. Podczas pojedynków z Albanią, Czechami, Mołdawią i Wyspami Owczymi prezentowali naprawdę słabą formę, a wyjazd na turniej zawdzięczają wygranej w barażach z Estonią i Mołdawią. Kadra Michała Probierza jest już w swojej bazie hotelowo-treningowej w Hanowerze, a w niedzielę 16 czerwca rozegra swój pierwszy mecz przeciwko mistrzom Europy z 1988 roku - Holandią.

Reprezentacja Polski na Euro 2024 śpi jak Bayern Monachium

Ile zarobią Polscy piłkarze za EURO 2024?

Udział w największych imprezach sportowych, jakimi są Mistrzostwa Europy, piłkarze mogą sporo zarobić. Już za sam awans do turnieju Euro 2024 UEFA wypłaciła Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej całkiem pokaźny bonus w wysokości 9,25 miliona euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 40 milionów złotych. Z tej kwoty 1/4, czyli 2,31 mln euro, trafiła do zawodników. UEFA przewidziała także premie dla wszystkich drużyn biorących udział w turnieju.

Wygrane spotkanie w fazie grupowej - 1 milion euro,

Remis w meczu fazy grupowej - 500 tysięcy euro,

Awans z grupy - 1,5 miliona euro,

Awans do ćwierćfinału - 2,5 miliona euro,

Awans do półfinału - 4 miliony euro,

Wicemistrzostwo Europy - 5 milionów euro,

Mistrzostwo Europy - 8 milionów euro.

W grze są zatem całkiem spore pieniądze, a to ile zarobi polska reprezentacja zależy od tego, jak zagrają w poszczególnych spotkaniach. Warto jednak zaznaczyć, że nie trafiają one bezpośrednio do samych piłkarzy, a do federacji piłkarskiej danego kraju, która następnie decyduje o tym, ile wypłaci zawodnikom.