Edyta Górniak

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Edyta Górniak odpowiedziała Żulczykowi! "Przeciętny stopień kultury słowa"

2021-12-09 15:50

Edyta Górniak rzadko zostawia zaczepki bez odpowiedzi. Po kontrowersyjnym koncercie Murem za polskim mundurem skrytykował ją Jakub Żulczyk. Pisarz nie musiał czekać na reakcję divy długo. Na stories Edyta Górniak oceniła jego umiejętności posługiwania się językiem polskim jako przeciętne.

Jakub Żulczyk chętnie komentuje sytuację polityczną w Polsce. Jego uwadze nie umknął koncert Murem za polskim mundurem. Wydarzenie wywołało mieszane uczucia. Pisarz w ostrych słowach skomentował, że wykonywanie utworu Dziwny jest ten świat w sytuacji, gdy w lesie umierają ludzie, jest nie na miejscu.

Krytycznie podsumował także muzyczną karierę Edyty Górniak. Diva odpowiedziała!

ESKA XD #037 - GENZIE, WIEDŹMIN, ELIF, STOCH

Edyta Górniak o Żulczyku: przeciętny stopień kultury słowa

Jakub Żulczyk nie szczędził słów krytyki piosenkarce. Stwierdził, że jej największym sukcesem jest zaśpiewana pół wieku temu piosenka w filmie Disneya.

Jednak Edyta Górniak odpowiedziała wyjątkowo spokojnie:

Zakończyła Edyta Górniak.

Ile wzrostu mają polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 6
Ile wzrostu ma Wiktoria Gąsiewska?

Zobacz też:

Szanowny Panie Żulczyk. Wybaczam Panu szczere intencje obrażenia mnie i z przykrością, lecz także szczerze, muszę Panu tej przyjemności odmówić. Urazić mnie miałby moc jedynie mój wyłączny autorytet. Mogłabym Panu kiedyś o nim opowiedzieć przy herbacie, ale czytam w przestrzeni, że na razie nie jest Pan gotowy. Odbieram Pana gorycz pisowni jako "nad" wyraz niski stopień świadomości, wysoki za to stopień samotności i przeciętny stopień kultury słowa i umiejętności posługiwania się językiem polskim, co pisarzowi nieco jednak nie przystaje.

Edyta Górniak stwierdziła, że Jakub Żulczyk "pomylił rolę muzyki z polityką". Jej zdaniem nie można muzyki stawiać do "odpowiedzialności za politykę i cierpienie ludzi". Podkreśliła, że jej zdaniem " muzyka zawsze, nawet w czasie wojny, ma tę samą rolę - ma łagodzić obyczaje"

Pan nawołuje do podziałów i agresji - ja do łagodności i pojednania. Wychodzę na scenę w obronie normalności, której ludzie ogromnie potrzebują, i z misją pokojową. Nawet jeśli czyjaś percepcja tego nie pojmuje. Taka jest prawda. A moja prawda jest większa od czyjegoś niezrozumienia.