Dua Lipa

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News Dua Lipa przyjęła albańskie obywatelstwo

Dua Lipa otrzymała albańskie obywatelstwo. Prezydent uzasadnił, skąd taka decyzja

2022-11-29 14:21

Dua Lipa podzieliła się na Instagramie zdjęciami i filmikami, na których widzimy jej radość z okazji przyjęcia albańskiego obywatelstwa. Zaszczycona tym faktem wokalistka dziękuje prezydentowi. Fani wyrazili swoje zdanie na ten temat.

Dua Lipa to gwiazda, która ma fanów na całym świecie. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, kiedy to zaczęła publikować na YouTubie covery popularnych artystów. W 2015 roku podpisała swój pierwszy muzyczny kontrakt z wytwórnią Warner Music Group, a w 2019 roku przyznano jej dwie nagrody Grammy w kategorii "Najlepszy nowy artysta" oraz "Najlepsze nagranie taneczne". Natomiast w 2021 roku za "Najlepszy wokalny album – pop".

Dua Lipa urodziła się 22 sierpnia 1995 roku w Londynie. Piosenkarka jest córką albańskich Kosowian, którzy przybyli do Anglii w latach 90. uciekając z Prisztiny przed represjami.

Dua Lipa dumnie pozuje na tle albańskiej flagi

W niedzielę 27 listopada 2022 Dua Lipa przebywała w Albanii, gdzie dzień przed 110. dniem niepodległości kraju odebrała obywatelstwo kraju, z którego pochodzi jej rodzina. Decyzja przyznania wokalistce albańskiego obywatelstwa była uzasadniona ogromnym zaangażowaniem wokalistki w sprawy społeczne kraju i jego promocję na międzynarodowej arenie.

Cieszę się, że mogłem dać jedynej w swoim rodzaju Dua Lipie odznaczenie albańskiego obywatelstwa. Swoją światową karierą i zaangażowaniem w ważne społeczne tematy sprawiła, że jesteśmy dumni - napisał na Twitterze prezydent Albanii Bajram Begaj.

Dua Lipa wyraziła ogromną radość z powodu przyjęcia nowego obywatelstwa. Artystka, w ratuszu w Tiranie złożyła uroczystą przysięgę, a urzędnik wydał jej dowód tożsamości i paszport. Na uroczystości obecni byli członkowie jej rodziny: brat, siostra i rodzice.

Dziękuję prezydentowi Bajramowi Begajowi i burmistrzowi Erionowi Veliajowi za ten zaszczyt. Mam albańskie obywatelstwo! - czytamy na Instagrami Dua Lipy.

MARINA - WOJTEK ŚWIETNIE BY SIĘ ODNALAZŁ W MUZYCE!