Dariusz Gnatowski nie żyje. Na co zmarł Boczek ze Świata według Kiepskich?

2020-10-20 19:56 kp
Dariusz Gnatowski nie żyje
Autor: WBF

Bardzo smutne wiadomości docierają z Krakowa. Nie żyje Dariusz Gnatowski, aktor znany wszystkim polskim telewidzom z roli Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Aktor przez lata bawił serialową publiczność, jednak jego dorobek aktorski jest znacznie większy. Dariusz Gnatowski miał 59 lat. Szczegóły na Hotplota.pl.

Tej przykrej wiadomości nikt się nie spodziewał. Jak we wtorkowy wieczór poinformował RMF FM, nie żyje Dariusz Gnatowski, znany w całym kraju ze swojej roli Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Aktor miał 59 lat i od dawna zmagał się z cukrzycą. 

Zgodnie z informacjami RMF FM, Dariusz Gnatowski zmarł w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie, a informację o jego śmierci dziennikarzom serwisu przekazał Marcin Mikos, zastępca dyrektora krakowskiej placówki. Dziennikarze ustalili, że przyczyną śmierci Dariusza Gnatowskiego było zapalenie płuc i ciężka niewydolność oddechowa.

ESKA XD #006

Dariusz Gnatowski nie żyje

Dariusz Gnatowski już w latach 80. występował w wielu spektaklach telewizyjnych, jednak prawdziwa popularność przyszła do niego w 1999 roku, kiedy to otrzymał rolę Boczka w serialu Świat według Kiepskich, gdzie występował u boku Andrzeja Grabowskiego. Widzowie przez lata zaśmiewali się z jego kreacji nieporadnego sąsiada Ferdka Kiepskiego - ta rola przylgnęła do niego już na zawsze. Dariusz Gnatowski miał jednak za sobą dziesiątki ról w polskich filmach i serialach.

Od wielu lat Dariusz Gnatowski chorował na cukrzycę. Aktor aktywnie włączał się w działalność na rzecz uświadamiania na temat tej choroby.

Dariusz Gnatowski nie żyje
Autor: WBF
NAJNOWSZE