Morgane Palański, Piotr Adamczyk

i

Autor: AKPA // Zabulon Laurent/ABACA/EAST NEWS Morgane Palański Piotr Adamczyk zagrają w jednym filmie

Gwiazdy

Córka Polańskiego zawitała do Polski. Gra w filmie z Piotrem Adamczykiem

2023-05-31 12:54

Morgane Polański to córka reżysera Romana Polańskiego i francuskiej aktorki Emmanuelle Seigner. 30-latka bierze udział w projekcie filmowym "The Partisian", w którym wciela się w szalenie ciekawą postać, Krystynę Skarbek. Na ekranie zobaczymy również Piotra Adamczyka i innych polskich oraz zagranicznych aktorów.

Morgane Polański przyszła na świat 20 stycznia 1993 roku. Jest córką twórcy filmowego, Romana Polańskiego oraz francuskiej aktorki Emmanuelle Seigner. Morgane jest dyplomowaną aktorką. Ukończyła Drama Centre London oraz Royal Central School of Speech and Drama. Już jako mała dziewczynka grywała w filmach. Można było ją zobaczyć w "Pianiście" - filmie Polańskiego z 2002 roku oraz w kolejnym, wielkim dziele jej ojca zatytułowanym "Oliver Twist" z 2005 roku. W ostatnich latach przyjęła wiele ról w serialach telewizyjnych: "Vikings", czy "The French Dispatch". Teraz dostała angaż w polsko-brytyjskiej produkcji "The Partisan". Co wiadomo na temat tego projektu?

ESKA LET'S BIKE 2023

Krystyna Skarbek bohaterką polsko-brytyjskiej produkcji filmowej

Co mają wspólnego ze sobą Winston Churchill i Krystyna Skarbek? Otóż, podczas II wojny światowej Krystyna została powołana do brytyjskiego wywiadu. Polka była jego ulubioną i bardzo skuteczną agentką, a jej historia zasłużyła na film. W rolę "polskiej James Bond" wciela się Morgane Polański, a dzieło "The Partisan" reżyseruje Brytyjczyk James Marquand, który po obejrzeniu serialu "Wikingowie" wiedział, że rolę Krystyny musi zagrać Morgane Polański. Pojawiło się wiele głosów i pytań o charakter filmu, więc Marquand w jednym z wywiadów podkreślił, iż nie jest to film wojenny, ale typowy thriller szpiegowski.

Jest to przede wszystkim film antywojenny. Pokazuje, że nawet jak człowiek sam nie jest krystaliczny, to może zrobić dużo dobrego dla świata. Życie Krystyny było tak bogate, że to gotowy scenariusz filmowy, a tak naprawdę można by nakręcić o niej serial - powiedział w rozmowie z portalem "British Poles".

Reżyser historię Krystyny Skarbek zna od dzieciństwa. Jego babcia była Polką i to od niej usłyszał historię o polskiej agentce. Z jego słów wynika, że twórca powieści szpiegowskich o Jamesie Bondzie inspirował się m. in. postacią Krystyny.

Wiem na pewno, że Ian Flaming znał ją osobiście, na niej wzorował kilka postaci m. in. Vesper Lynd z Casino Royale, ale nie do końca miał rację, bo to właśnie słynna polska agentka zasługiwała na rolę Bonda - dodał.

W filmie "The Partisan" zobaczymy wiele polskich i zagranicznych gwiazd

Zdjęcia do filmu kręcone są m. in. w Polsce, a dokładnie w dolnośląskiej Bystrzycy Kłodzkiej, która została przeobrażona we francuskie miasto Crest. Ekipa odwiedziła również Radkowskie Skały, gdzie powstają kaskaderskie sceny batalistyczne. Kręcono również w Warszawie i Lublinie.

W "The Partisan" zobaczymy również polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Agatę Kuleszę, a także zagraniczne gwiazdy: Malcolma McDowella, znanego z legendarnego filmu "Mechaniczna pomarańcza" (1971) ", czy Fredericka Schmidta znanego z "Alienisty" (2018), "Mission: Impossible – Fallout" (2018) czy "Wendety" (2016). Premiera "The Partisan" zaplanowana jest na 2024 rok.