Christian Eriksen po upadku pisze do fanów! Dodał post ze szpitala. Jak się czuje?

2021-06-15 10:14 kp
Christian Eriksen
Autor: FRIEDEMANN VOGEL/AFP/East News

Fani piłki nożnej z całej Europy wstrzymali w przerażeniu oddech, gdy podczas sobotniego meczu EURO 2020 Dania-Finlandia Christian Eriksen upadł na murawę i przez długie minuty był reanimowany przez ratowników medycznych. Okazało się, że piłkarz przeszedł na boisku zawał serca - stadion opuszczał już przytomny na noszach, skąd trafił do szpitala. Teraz po raz pierwszy po upadku Christian Eriksen zabrał publicznie głos. Sportowiec pokazał też zdjęcie ze szpitala.

Upadek Christiana Eriksena podczas meczu Dania-Finlandia na EURO 2020 zostanie na długo w pamięci kibiców i jego kolegów z boiska. Pod koniec pierwszej połowy pomocnik nieprzytomny upadł na murawę, a ratownicy na oczach świata walczyli o jego życie. Pozostali zawodnicy z przerażeniem próbowali osłonić natomiast całą akcję ratunkową przed obiektywami i kamerami - całe wydarzenie wyglądało niezwykle dramatycznie. Na boisku szybko pojawiła się też ukochana Eriksena, która płacząc próbowała dowiedzieć się, co dzieje się z zawodnikiem.

Na szczęście ratownikom udało się przywrócić akcję serca Christiana Eriksena i boisko opuszczał on już przytomny. Jak później się okazało, piłkarz przeszedł zawał serca. Wiadomo było, że sportowiec był w pełni świadomy i krótko po zdarzeniu rozmawiał z kolegami ze swojej reprezentacji.

ESKA XD #024 - pieniądze polskich piłkarzy, hity na Euro, przystojniacy z tureckich seriali

Christian Eriksen po upadku wraca na Instagram

We wtorkowe przedpołudnie Christian Eriksen wrócił na Instagram. Piłkarz dodał post ze szpitala Rigshopitalet w Kopenhadze, gdzie po upadku na EURO 2020 zajęli się nim lekarze. Pomocnik reprezentacji Dani podziękował za wsparcie i zdradził, jak się czuje.

Witajcie wszyscy,Wielkie dzięki za słodkie i niesamowite pozdrowienia i wiadomości z całego świata. Wiele to znaczy dla mnie i mojej rodziny. ♥ ️🙏Nic mi nie jest – biorąc pod uwagę okoliczności. Muszę jeszcze przejść kilka badań w szpitalu, ale czuję się dobrze.

Teraz będę kibicować chłopakom z drużyny Danii w kolejnych meczach. Grajcie dla całej Danii

- czytamy.

Na dowód swojego dobrego samopoczucia Christan Eriksen pokazał zdjęcie z uśmiechem i podniesionym kciukiem.

Przypomnijmy, że po upadku Christiana Eriksena mecz Dania-Finlandia został wznowiony. Duńczycy przegrali go z Finami 0:1.

NAJNOWSZE