Celebryci oskarżani o sterowanie kursem kryptowaluty. To znane gwiazdy!

2022-01-13 13:41 mm
Paul Pierce, Kim Kardashian i Floyd Mayweather
Autor: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER, Backgrid/East News, CHANDAN KHANNA/AFP/East News

Znane gwiazdy pomogły sztucznie wywindować cenę kryptowaluty? Kilkoro celebrytów z pierwszych stron gazet zostało oskarżonych o to, że wykorzystali swoją sławę do podbicia ceny "pieniądza przyszłości". Twórcy kryptowaluty stanowczo zaprzeczają. Tymczasem gwiazdy... milczą.

Wśród osób oskarżanych o podbijanie ceny kryptowaluty znaleźli się Kim Kardashian, dawny koszykarz Paul Pierce oraz mistrz boksu Floyd Mayweather. 7 stycznia grupa prawników złożyła zbiorowy pozew, w którym gwiazdy oskarżane są o sztuczne windowanie ceny EthereumMax.

Kryptowaluta była reklamowana jako przełomowy środek płatniczy. Skarżący twierdzą, że dzięki wsparciu gwiazd cena EthereumMax została sztucznie zawyżona, po czym jej twórcy sprzedali ze znacznym zyskiem swoje udziały w firmie odpowiedzialnej za wprowadzenie kryptowaluty.

Przedstawiciele EthereumMax wydali oświadczenie, w którym zaprzeczają oskarżeniom.

Czekamy na ujawnienie prawdy

- mówią twórcy kryptowaluty w rozmowie z CBS.

Na ujawnienie prawdy czekają też z pewnością inwestorzy, którzy dali się przekonać do zakupy kryptowaluty, m.in. dzięki wsparciu znanych gwiazd. Tymczasem Kim Kardashian, Floyd Mayweather i Paul Pierce nie komentują sprawy.

Wymieniona trójka to oczywiście nie jedyne gwiazdy, które w ostatnim czasie zachwalały kryptowaluty. Wcześniej robili to m.in. Paris Hilton, Jamie Foxx, Ashton Kutcher, Gwyneth Paltrow czy Matt Damon. No i oczywiście miliarder Elon Musk, którego pojedyncze tweety windowały w przeszłości cenę DogeCoin, wcześniej uznawaną przez wielu za bekę z kryptowalut.

Sonda
Co myślisz o kryptowalutach?
TikTok TRENING. TRENDY NA 2022 | ESKA XD - Fit vlog #39
NAJNOWSZE