Carrie Fisher zmarła 27 grudnia 2016 roku, cztery dni po rozległym zawale serca, jakiego doznała podczas lotu samolotem. Aktorka miała 60 lat.
>>Carrie Fisher NIE ŻYJE. Gwiazda Gwiezdnych Wojen zmarła w wieku 60 lat <<
Wiadomość, że Carrie Fisher nie żyje, to szok dla fanów aktorki. Dzień przed jej śmiercią matka gwiazdy poinformowała bowiem, że stan córki jest stabilny. Radość okazała się przedwczesna. Carrie Fisher umarła w szpitalu w Los Angeles.
Kim była Carrie Fisher?
Carrie Fisher urodziła się w 1956 roku w Beverly Hills, w rodzinie artystycznej. Jej ojciec, Eddie Fisher, był żydowskim wokalistą, a matka, Debbie Reynolds - znaną aktorką. Kiedy Carrie miała 2 lata, jej ojciec rozwiódł się z matką, a następnie poślubił Elizabeth Taylor. "Byłam trenowana w celebryctwie, więc zrobiłam jedyną rzecz, jaką znałam. Weszłam w rodzinny biznes" - żartowała wiele lat później Carrie Fisher w wywiadzie dla Rolling Stone'a.
Dla aktorstwa rzuciła szkołę średnią. Carrie Fisher zadebiutowała na scenie w 1973 na Broadway'u w musicalu Irene. Na wielkim ekranie pojawiła się w 1975 roku, kiedy zagrała w komedii romantycznej Szampon. Jednak przełom w jej karierze nastąpił dwa lata później, kiedy pokonała Jodie Foster i Amy Irving w walce o rolę księżniczki Lei w filmie z nowej serii George'a Lucasa, Gwiezdne Wojny. Między innymi dzięki roli twardej, nieugiętej księżniczki stała się ikoną feministek.
"43 lata temu George Lucas zrujnował mi życie" - pisała później Fisher w swojej książce. Aktorka nienawidziła sławy, jaką przyniosła jej Leia. Ta była tak charakterystyczna, że zaszufladkowała gwiazdę. Przyniosła jej jednak także krótkotrwały romans z Harrisonem Fordem.
Ostatni film, w jakim mogliśmy podziwiać Carrie Fisher, to Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, gdzie aktorka ponownie wcieliła się w Leię. W międzyczasie gwiazda pojawiła się w takich produkcjach, jak: Kiedy Harry Poznał Sally, Blues Brothers, Austin Powers: Agent Specjalnej Troski, Krzyk 3, Wielki Podryw czy Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość.
Poza graniem w filmach Carrie Fisher napisała i wydała kilka książek oraz swoje pamiętniki. Była także scenarzystką.
Carrie Fisher mówiła otwarcie o swoim uzależnieniu od alkoholu i narkotyków, które w 1980 roku zmusiło ją do przerwania na jakiś czas kariery. Aktorka cierpiała także na chorobę afektywną dwubiegunową. Wiele czasu poświęciła na uświadamianie innych w kwestiach związanych ze zdrowiem psychicznym i leczeniu zaburzeń tego typu.
W 1983 Carrie Fisher wyszła za muzyka Paula Simona. Małżeństwo przetrwało zaledwie kilka miesięcy. Na początku lat 90. była związana ze swoim agentem, Bryanem Lourdem. Urodziła mu córkę Billie Catherine.

i

i

i

i