Camila Cabello cierpi na zaburzenia lękowe! Gwiazda ujawnia szczegóły walki z chorobą

2020-05-29 10:59 mw
Camila Cabello
Autor: Invision/Invision/East News

Camila Cabello zaskoczyła fanów bardzo szczerym i otwartym wyznaniem na temat tego, co przeżywała w ciągu ostatnich miesięcy. Gwiazda zdradziła, że cierpi na poważne zaburzenia lękowe, w tym gwałtowne napady paniki. W znalezieniu sposobu na radzenie sobie z problemami psychicznymi pomogła jej mama.

Camila Cabello zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. W wywiadzie dla pisma WSJ Magazine zajmującego się tematyką zdrowia i fitnessu, gwiazda hitu "Havana" zdradziła, że cierpiała na poważne zaburzenia lękowe. Co ważne, sprawa nie dotyczy odległej przeszłości, a ostatnich miesięcy!

Co dokładnie dolega Camili i czy udało jej się poradzić z problemem? Czym objawiały się zaburzenia lękowe, o których opowiedziała w wywiadzie?

"PŁAKAŁAM W SAMOCHODZIE"

Życie gwiazd, jakie znamy ze zdjęć w kolorowych magazynach i ich własnych relacji na Instagramie, często mocno odbiega od tego, co dzieje się u nich w rzeczywistości. Artyści i celebryci ciężko pracują na wizerunek ludzi idealnych - pięknych, wysportowanych i utalentowanych. A przecież tak naprawdę są takimi samymi ludźmi, jak my wszyscy. I też często borykają się z poważnymi problemami, w tym także tymi o podłożu psychicznym.

Camila Cabello postanowiła o tym opowiedzieć w bardzo szczerym wywiadzie dla WSJ Magazine.

Ze słów artystki wynika, że w ciągu ostatniego roku przeżywała bardzo poważne problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Camila Cabello wyznała, że cierpi na zaburzenia lękowe, które objawiają się u niej nagłymi napadami paniki.

Oto, czego nie było widać na obrazkach z ostatniego roku: płaczącej mnie siedzącej w samochodzie, rozmawiającej z mamą o tym, jak wiele symptomów zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych doświadczam.

Siedziałam z mamą w pokoju hotelowym czytając książki o zaburzeniach lękowych, ponieważ byłam desperacko szukałam pomocy.

Doświadczam czegoś, co wydawało się ciągłym, niezachwianym, nieustępliwym niepokojem. To utrudniało mi boleśnie codzienne życie

- opowiada Camila Cabello.

Artystka zdradziła, że bardzo bała się ujawnić prawdy, w obawie przed opinią fanów.

Jakiś głos w mojej głowie mówił mi, że jeśli będę szczera w sprawie mojej walki o zdrowie psychiczne, ludzie pomyślą, że coś jest ze mną nie tak, że nie jestem silny i nie umiem sobie z tym poradzić

- zdradza dziewczyna Shawna Mendesa.

Camila Cabello zdradziła, że zaburzenia przybrały formę „obsesyjnych myśli i kompulsywnych zachowań”. Gwiazda miała trudności ze snem i nawracające bóle głowy.

Ostatecznie najbardziej pomogły jej terapie poznawcze, ćwiczenia oddechowe oraz medytacja.

Więcej o zaburzeniach lękowych dowiecie się z fachowego tekstu Poradnika Zdrowie. Warto poczytać, bo podobne problemu mogą spotkać każdego.

Krzysztof Krawczyk wyznaje miłość pielęgniarkom. #Hot16Challenge2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE