Od wsparcia do publicznych ataków. Oto historia przyjaźni Britney Spears i Christiny Aguilery

2021-11-27 16:05 AM
Britney Spears, Christina Aguilera
Autor: Rich Fury/Invision/AP/East News, BRIDGET BENNETT/AFP/East News

Gdy tylko Britney odzyskała wolność, natychmiast rzuciła się nie tylko w wir świętowania, ale także rozliczania przeszłości. Oberwała jej matka i… Christina Aguilera. A przecież dawniej były przyjaciółkami!

Pamiętacie początki wielkiej przyjaźni Britney Spears i Christiny Aguilery? Wszystko zaczęło się w 1993 roku, 13-letnia wówczas Christina i 12-letnia Britney dołączyły do disneyowskiego Klubu Myszki Miki.

Już wtedy dziewczyny wzbudzały zainteresowanie producentów Hollywoodzkich. Ich kariery nabrały tempa kilka lat później.

Pierwsza wybiła się Britney. W 1998 roku świat usłyszał piosenkę, która szybko stała się hitem „Baby One More Time”. Długo po premierze singla dyskutowano i zachwycano się utworem, a w 2020 roku został nawet przez magazyn Rolling Stone uznany za najlepszy debiutancki singiel wszech czasów.

Porównaniom nie było końca. Choć Britney i Christina stały po tej samej stronie, szybko zaczęto przyklejać im etykiety. Britney była tą „dobrą dziewczyną”, a Christina mierzyła się z wizerunkiem „złej dziewczyny”.

Punkt zwrotny w karierze: Pocałunek Madonny z Britney i Christiną

Ważnym punktem w ich karierze było wydarzenie z 2003 roku. Podczas rozdania nagród MTV Video Music Awards, piosenkarki razem z Madonną zaśpiewały utwór „Like a Virgin”, a następnie Madonna pocałowała najpierw Britney, a następnie Christinę!

Podczas gdy Madonna całowała Christinę, kamery zwróciły się w stronę Justina Timberlake’a. Więc wszyscy skupili się na Britney.

Według mediów wydarzenie to było ewidentnie kością niezgody między artystkami, które później nie potrafiły się dogadać.

Gdy w 2004 roku Spears wychodziła za mąż za Kevina Federline, Aguilera miała krytykować ślub i kpić z jej pierścionka zaręczynowego. Cztery lata później Christina zapewniła, że nigdy z Britney nie rywalizowała i w rzeczywistości są dobrymi przyjaciółkami.

W 2012 roku obie pracowały jako jurorki w programach typu talent show. Britney w X Factor, a jej koleżanka w The Voice. Również z wielu wywiadach, Britney chwaliła swoją rzekomą rywalkę.

Jak było naprawdę wiedzą tylko one. W 2018 roku Christina przyznała, że bardzo dotknął ją fakt, że była przedstawiana jako ta zła, podczas gdy Britney zawsze wychodziła na „grzeczniejszą”. Miała też zasugerować, że rywalizacja między nimi trwa od czasu klubu Myszki Miki.

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY

Britney Spears i Christina Aguilera koniec przyjaźni

Wiele wskazuje na to, że już dawno nastąpił koniec przyjaźni. Niedawno po zakończonej kurateli, Britney na Instagramie odniosła się do braku wsparcia w walce o wolność. Artystka liczyła, że Christina zabierze głos w sprawie i wyrazi swoje poparcie, niestety nie doczekała się tego momentu.

Sonda
Która z tych gwiazd jest Twoją ulubioną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE