Billie Eilish wyznacza nową modę. Dzięki niej wracają... KASETY MAGNETOFONOWE!

2019-08-23 13:58
Billie Eilish i kasety magnetofonowe
Autor: Invision/Invision/East News, rawf8/easyfotostock/Eastnews

Wracają kasety magnetofonowe! Po modzie na winyle przyszedł czas na kolejny oldschoolowy nośnik, a przyczynia się do tego... Billie Eilish!

Billie Eilish bije rekordy popularności. Amerykańska wokalistka została właśnie pierwszą gwiazdą urodzoną po 2000 roku, której udało się dotrzeć na szczyt amerykańskiej listy HOT100.

Autorka hitu "Bad Guy" przyszła na świat w 2001 roku, a więc w czasach, w których królowały playery MP3, a do wejścia na rynek powoli szykowały się królujące do dziś serwisy streamingowe. Dzięki internetowi ta forma słuchania muzyki wyparła z rynku płyty CD, które wcześniej zastąpiły kasety magnetofonowe.

Okazuje się jednak, że moda na te ostatnie właśnie powraca, a swoją niewątpliwą zasługę ma w tym właśnie Billie Eilish!

BILLIE EILISH PROMUJE MODĘ NA KASETY. STARY NOŚNIK PRZEŻYWA RENESANS!

Jeszcze całkiem niedawno nikt nie wierzył w powrót płyt winylowych, a jednak okazało się, że czarne krążki mają potężną armię wiernych fanów.Rynek winyli rozwija się bardzo prężnie i dziś niemal każde ważne wydawnictwo muzyczne ukazuje się również na czarnej płycie.

>> Billie Eilish przyznała, że była zakochana! To już przeszłość?

Podobny powrót czeka prawdopodobnie także nośnik, który kiedyś zastąpił winyle. Nostalgia do analogowego świata rozwija się dalej - obecnie powraca też moda na dawno zapomniane kasety magnetofonowe!

Wyświetl ten post na Instagramie.
@freakcityla @blohsh out now Post udostępniony przez BILLIE EILISH (@billieeilish)

Niektórzy artyści decydują się na wydanie swojej muzyki nie tylko na winylach, ale także na kasetach, zazwyczaj są to jednak muzycy niszowi, nieznani szerszemu odbiorcy. Ostatnio jednak trend wyraźnie się odwrócił i swoją muzykę na kasetach magnetofonowych wydało także kilkoro znanych twórców, w tym właśnie Billie Eilish.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, co wyraźnie pokazują statystyki. W 2019 roku sprzedaż kaset magnetofonowych osiągnęła pierwszy wyraźny wzrost, notując wyniki najlepsze od 15 lat! Na szczycie listy sprzedawanych kaset znalazł się album Billie Eilish "WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?".

Macie jeszcze w domu jakieś stare kasety? Myślicie, że dzięki Billie Eilish powtórzą one sukces winyli?

ZOBACZ TEŻ:

Britney Spears. Pobiła rekord Guinnessa, teraz jej nie ma. Posłuchaj o upadku gwiazdy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Jak było naprawdę..?
NAJNOWSZE