Billie Eilish

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News Billie Eilish cierpi na nieuleczalną chorobę - zespół Tourette'a

Billie Eilish cierpi na nieuleczalną chorobę. Jej objawy są widoczne gołym okiem

2022-05-25 13:11

Amerykańska piosenkarka Billie Eilish zwierzyła się na temat nieuleczalnej choroby, z którą zmaga się od dziecka. Charakterystyczne tiki zauważył dziennikarz David Letterman, podczas wywiadu i nie omieszkał zapytać o ich przyczynę.

Nie od dziś wiadomo, że Billie Eilish od wielu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą, zespołem Tourette’a, który jest chorobą neurologiczną objawiającą się charakterystycznymi ruchami twarzy, ciała, a nawet „wyrzucaniem” z siebie niecenzuralnych słów. U Billie Eilish pierwsze niepokojące objawy pojawiły się, gdy miała 7 lat, jednak dopiero w wielu 11 lat została zdiagnozowana, a mimowolne ruchy przypisano chorobie Tourette’a.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Billie Eilish wygrała Oscara! Oto inne znane piosenkarki, które zdobyły statuetkę

Billie Eilish i inne gwiazdy, które cierpią na zespół Tourette’a

Billie Eiliash pierwszy raz ujawniła wyznała prawdę na temat swojej choroby w 2019 roku. Wtedy na Instagramie zamieściła wpis:

Zespół Tourette'a sprawia, że proste rzeczy stają o wiele trudniejsze (…) Dorastałam z tym i już się przyzwyczaiłam.

Idolka nastolatków i najmłodsza zdobywczyni Oskara jest osobą skrytą i rzadko dzieli się swoim życiem prywatnym w mediach. Swoje emocje komunikuje pisząc teksty i występując na scenie, a jej szczera twórczość spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, o czym świadczy rzesza wiernych fanów, którzy tłumnie przybywają na jej koncerty.

Niedawno przyjęła zaroszenie Davida Lettermana, aby wziąć udział w rozmowie na temat jej twórczości. Jednak nie zabrakło pytań o sferę prywatną. Kiedy dziennikarz zauważył niepokojące, mimowolne ruchy twarzy swojej rozmówczyni, zapytał z troską, co się dzieje. Billie odpowiedziała, że to zespół Tourette’a.

Jeśli będziesz mnie filmował wystarczająco długo, zobaczysz wiele tików – wyznała gwiazda.

Powiedziała również, że nie ma się czym przejmować, choć ludzie najczęściej śmieją się z jej mimowolnych zachowań.

Nie obchodzi mnie to. To naprawdę dziwne, że w ogóle o tym nie mówiłam. Najczęstszym sposobem, w jaki ludzie reagują, jest śmiech, bo myślą, że staram się być zabawna. Myślą, że to specjalne, zachowanie dla jaj. Zawsze niesamowicie mnie urażało – wyznała dziennikarzowi – Zabawne jest to, że tak wielu ludzi to ma, że nigdy się o tym nie dowiesz. Kilku artystów powiedziało mi: „Od zawsze miałem Tourette'a”. Nie powiem kto, bo nie chcą o tym rozmawiać, ale to było dla mnie bardzo interesujące. Powiedziałam im: „Ty też masz? Serio?" – dodała artystka.

Młoda wokalistka wyznała również, że nauczyła się już żyć z chorobą, a nawet się z nią zaprzyjaźniła, choć przymus wykonywania tików bywa wyczerpujący.

Kiedy się ruszam, nie mam żadnych tików. Kiedy jeżdżę na koniu. Kiedy myślę albo jestem na czymś skupiona. Kiedy jestem skupiona na śpiewaniu albo na gokartach – kontynuowała wypowiedź.

Innymi znanymi osobami, które cierpią na tę chorobę są: David Backham, Seth Rogen, Dan Aykroyd Zuzanna Jabłońska czy Dawid Woskanian – były uczestnik „Top Model”, którego historia była przytoczona w programie.

Makijaż inspirowany Billie Eilish