Bill Gates bierze rozwód! Kim jest jego żona Melinda i ile dostanie po rozwodzie?

2021-05-04 7:10 mm
Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód
Autor: AP/Associated Press/East News

Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód! Najbogatsza para świata ogłosiła właśnie rozstanie. We wspólnie wydanym oświadczeniu Bill i Melinda Gates napisali, dlaczego się rozwodzą i co dalej z ich wspólną fundacją. Kim jest żona Billa Gatesa i ile z majątku założyciela Microsoftu dostanie po rozwodzie?

Bill i Melinda Gates nie będą już najbogatszą parą świata! Słynny miliarder i jego żona ogłosili właśnie, że biorą rozwód.

Nazwiska Bill Gates nikomu nie trzeba przedstawiać. Zna je z pewnością każdy, kto zetknął się z systemem Windows. To właśnie Bill Gates jest twórcą potęgi firmy Microsoft i jednym z pionierów światowej informatyzacji. To między innymi dzięki jego pomysłom komputery przestały być narzędziem zarezerwowanym wyłącznie dla wojska, banków, rządowych agencji i wielkich korporacji. Pomysłowość Billa Gatesa przyniosła mu ogromny majątek. MS Windows szybko stał się najpopularniejszym systemem komputerowym świata, dzięki czemu Bill Gates już dawno temu awansował na sam szczyt listy najbogatszych ludzi na Ziemi.

Bill Gates od dawna nie jest już prezesem Microsoftu. Zamiast tego wraz z żoną Melindą poświęcił się prowadzeniu fundacji Gatesów. Jest to największa na świecie organizacja dobroczynna, zajmująca się m.in. walką z chorobami nękającymi najuboższe kraje świata, fundowaniem stypendiów naukowych czy wspieraniem badań nad rozwojem eko technologii.

Co stanie się z Fundacją Gatesów po rozwodzie Billa i Melindy Gates? Jak najbogatsi małżonkowie świata podzielą swój majątek?

Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód
Autor: STR/AFP/East News

Bill Gates i Melinda Gates biorą rozwód. Co z ich majątkiem?

Bill Gates i jego żona Melinda wydali oświadczenie, w którym napisali m.in. dlaczego biorą rozwód i co stanie się po rozwodzie z ich wspólną fundacją dobroczynną.

Po wielu namysłach oraz próbach pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć małżeństwo. Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę cudownych dzieci i stworzyliśmy działającą na całym świecie Fundację, która zapewnia wszystkim zdrowe i twórcze życie. Nadal wierzymy w tę misję i chcemy ją razem kontynuować. Nie wierzymy już jednak w to, że możemy trwać jako para przez nasze dalsze życie

- napisali Bill i Melinda Gates ogłaszając rozwód. Małżonkowie nie zdradzili, jak podzielą swój prywatny majątek szacowany obecnie na 124 miliardy dolarów.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021

Kim jest Melinda Gates?

Bill Gates ma obecnie 65 lat, a jego żona Melinda jest od niego o 9 lat młodsza. Para poznała się w firmie Billa Gatesa - Melinda pracowała w Microsofcie jako Product Unit Manager. 

Bill i Melinda Gates pobrali się w 1994 roku. Dwa lata później urodziła się ich pierwsza córka, Jennifer Katharine Gates. Dwójka kolejnych dzieci Gatesów to Rory John Gates (ur. 1999) oraz Phoebe Adele Gates (ur. 2002).

NAJNOWSZE