po latach

Bawi Polaków do łez od niemal pół wieku. Tak na przestrzeni lat zmieniał się Jerzy Kryszak

2024-04-24 15:39

Jerzy Kryszak to jeden z najpopularniejszych satyryków w kraju. Człowiek orkiestra o niebanalnym poczuciu humoru, przez które doprowadza publiczność do płaczu. Aktywny zawodowo jest od niemal 50 lat. Kim jest i co o nim wiemy?

Spis treści

  1. Jerzy Kryszak - Wiek
  2. Jerzy Kryszak - Kariera
  3. Jerzy Kryszak - Filmy
  4. Jerzy Kryszak - Żona i dzieci

Jerzy Kryszak - Wiek

Jerzy Kryszak urodził się 24 kwietnia w 1950 roku w Kaliszu. W 2024 roku będzie obchodził swoje 74. urodziny.

Jerzy Kryszak - Kariera

Jerzy Kryszak to polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy. Jest satyrykiem i artystą kabaretowym, a na swoim koncie ma nawet role w serialach telewizyjnych i filmach. Mało kto wie, że jest również fotografem. W latach 90. XX wieku rozpoczął karierę artysty kabaretowego. Aktywny zawodowo jest od 1974 roku.

Jerzy Kryszak - Filmy

Zadebiutował w Teatrze Słowackiego, a na wielkim ekranie w "Ocalić miasto". Zagrał w produkcjach, takich jak: "Wodzirej", "Podróże Pana Kleksa", "Aktorzy prowincjonalni", "Wyrok śmierci", "Thais", "Popielec", "Kanclerz", "Tulipan" czy "Alternatywy 4".

Kto grał w „Alternatywach 4”? Pamiętasz, jacy aktorzy wystąpili w tym serialu z czasów PRL-u? Rozwiąż quiz

Jerzy Kryszak - Żona i dzieci

Jerzy Kryszak ożenił się podczas studiów z Anną Chitro, z którą zagrał później w "Alternatywach 4". Drugą żoną Kryszaka była Tatiana Kołodziejska, z którą doczekał się syna Pawła. Jest związany z Agnieszką Kryszak, z którą ma dwóch synów - Kubę i Kamila.

Człowiek z Metalu - Kołaczkowska kabarety