Rafał Szatan i Barbara Kurdej-Szatan

i

Autor: WBF

Barbara Kurdej-Szatan w obronie osób LGBT. "Nie dajcie sobie wmówić idiotyzmów"

2021-10-30 15:44

Barbara Kurdej-Szatan stanęła w obronie społeczności LGBT. Gwiazda opublikowała obszerny post, w którym krytykuje ataki na osoby o odmiennej orientacji seksualnej. Kurdej-Szatan odnosi się do omawianego w Sejmie projektu ustawy o LGBT, za którym stoi Kaja Godek. Zobaczcie, co napisała Basia Kurdej-Szatan!

Za sprawą Kai Godek posłowie zajmują się w Sejmie ustawą nazywaną potocznie "Stop LGBT". Prawicowa działaczka, która dotychczas przebijała się na pierwsze strony gazet walcząc głównie z aborcją, tym razem postanowiła walczyć z osobami o odmiennej orientacji seksualnej. 

Projekt ustawy "Stop LGBT" wiele osób nazywa wprost dyskryminacją. W internecie nie brakuje słów oburzenia pomysłem Godek. W sprawie wypowiada się także część polskich gwiazd. 

Barbara Kurdej-Szatan w obronie LGBT

Głos zabrała także Barbara Kurdej-Szatan. Na Instagramie gwiazdy pojawił się obszerny post, w którym Basia Kurdej-Szatan nie przebiera w słowach, nazywając wprost ataki na społeczność LGBT+ idiotyzmem.

Mam mnóstwo przyjaciół, którzy są gejami i lesbijkami, znam ich od lat, kocham, szanuję i uwielbiam :) wspaniali, NORMALNI LUDZIE! Projekt „Stop LGBT”, który został dziś odczytany w sejmie to absurd i zło!!! Nie dajcie sobie wmówić tych idiotyzmów…. Nie dajcie sobie przyzwolenia do dyskryminacji i odrzucenia i argumentowania w ten sposób złego zachowania!!!

- pisze Kurdej-Szatan na swoim Instagramie, publikując jako ilustrację własne zdjęcie z wymalowaną na policzku tęczą.

LGBT to nie nazwa żadnego ugrupowania, które chce zrobić innym krzywdę. To po prostu skrót od Lesbijki Geje Biseksualni Transpłciowi -> heteroseksualni -> LUDZIE !!!!!! To MY! Wszyscy. Kochamy się. Wspierajmy się :) LOVE IS LOVE❤️Bądźmy razem :)))) (btw takie ładne hasło wykorzystywane przez telewizję polską???)

- pisze dalej gwiazda, dodając na końcu zestaw hasztagów: #l.g.B.T. #love #loveislove #bądźmyrazem #szacunek #TOLERANCJA #MIŁOŚĆ #stopnienawiści

Post Basi Kurdej-Szatan spotkał się w znakomitej większości z entuzjastycznym przyjęciem wśród jej fanów. Wpis polubiło też wiele polskich gwiazd - swoje wirtualne serduszka zostawili pod nim m.in. Tomek Ciachorowski, Marek Kaliszuk czy Ada Fijał.

Sonda
Co myślisz o jej wpisie?
Dawid Kwiatkowski - piosenka Nieważne PIERWSZY RAZ na żywo w ESKA LIVE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE