Australian Open: Serena Williams zapytana o Meghan i Harry'ego. Bezbłędna odpowiedź!

2020-01-21 8:26 mw
Meghan Markle, Serena Williams
Autor: Beretta/Sims/REX/Shutterstock/EastNews, YouTube

Trwa Australia Open 2020 - największe święto zawodowego tenisa, podczas którego o zwycięstwo walczy ścisła czołówka zawodników. W tym oczywiście także Serena Williams, najlepsza tenisistka świata, a prywatnie... bardzo bliska przyjaciółka Meghan Markle! I to właśnie o sprawę Megxitu, a nie o sytuację na Australian Open, zapytano Serenę Williams podczas konferencji prasowej po jej poniedziałkowym meczu. Co odpowiedziała?

W poniedziałek 20 stycznia rozpoczął się turniej tenisa Australian Open 2020. Na kortach w Melbourne już po raz 108. spotykają się największe sławy światowego tenisa. Oczywiście wśród kobiet nie mogło zabraknąć tej, która wciąż z dumą nosi tytuł najbardziej utytułowanej obecnie grającej tenisistki świata - Sereny Williams.

Ale jak pewnie wielu z Was dobrze wie, prywatnie Serena jest bliską przyjaciółką księżnej Sussexu! Tenisistka zna się z Meghan Markle jeszcze z czasów, zanim te wstąpiła do brytyjskiej rodziny królewskiej. To właśnie Serena dowiaduje się jako jedna z pierwszych osób o najważniejszych wydarzeniach w życiu Meghan - podobno o ciąży księżna powiedziała jej zanim poinformowała własną matkę!

Można więc spokojnie podejrzewać, że o wyjściu Meghan i Harry'ego z monarchii Serena Williams również wiedziała, jako jedna z pierwszych...

Nic dziwnego, że przy okazji Australian Open 2020 dziennikarze próbowali pociągnąć tenisistkę za język. Ale raczej z marnym skutkiem :)

SERENA WILLIAMS KOMENTUJE "MEGXIT"

W pierwszej rundzie Australian Open 2020 Serena Williams spotkała się z Rosjanką Anastasiją Potapową. Amerykanka wygrała w pięknym stylu (6:0, 6:3) i bez trudu awansowała do 2. rundy turnieju. Jednak po meczu, na konferencji prasowej, pierwsze (!) pytanie dziennikarzy nie dotyczyło wygranego pojedynku, a... odejścia Meghan Markle i Harry'ego z rodziny królewskiej!

Pierwszy poproszony o zadanie pytania dziennikarz powiedział:

Twoja dobra przyjaciółka, Meghan Markle, która uczestniczyła w twoich dwóch ostatnich grach, oraz Harry, wykonali niezwykły i historyczny ruch. Co o tym myślisz? Czy rozmawiałaś z nią o tym?

Nie tylko Serena Williams, ale i większość zgromadzonych dziennikarzy, nie kryło zdziwienia tym mało sportowym pytaniem.

Tenisistka nie dała się jednak podpuścić.

Taak, nie mam w tej sprawie absolutnie żadnego komentarza. 

Ale niezła próba. Starałeś się, zrobiłeś co mogłeś...

- odpowiedziała żartobliwie Serena Williams.

>> Książę Harry przerywa milczenie w sprawie Megxitu! "Naprawdę nie było innej opcji"!

Jesteśmy więcej, niż pewni, że zaraz po konferencji tenisistka zdzwoniła się z Meghan i razem pośmiały się z tego incydentu :)

NAJNOWSZE