Ariana Grande pozwana! "7 Rings" to plagiat? "Nuty są IDENTYCZNE"

2020-01-17 13:25 mw
Ariana Grande i Josh Stone
Autor: youtube.com

Ariana Grande znów posądzona o splagiatowanie cudzego utworu! Raper DOT pozwał piosenkarkę za skopiowanie słów i linii melodycznej jego utworu. Ariana Grande miała wykorzystać kawałek DOT-a w swojej piosence "7 rings". Do pozwu dołączono opinię muzykologów. Według cytowanych specjalistów, nuty piosenki Ariany Grande i DOT-a są w dużej części identyczne.

Wydana na początku ubiegłego roku piosenka "7 rings" od samego początku budzi wiele kontrowersji. Ariana Grande została już wcześniej posądzona o popełnienie plagiatu. Kawałek Ari miał w dużym stopniu przypominać utwór Princess Nokii zatytułowany "Mine".

Teraz koszmar powraca w postaci nowego oskarżenia. Raper DOT (prawdziwe nazwisko Josh Stone) pozwał Arianę Grande oraz jej wytwórnię za splagiatowanie jego kawałka "YOU NEED IT I GOT IT".

Czy piosenki rzeczywiście są podobne? Jak poważne są kłopoty Ariany Grande?

7 RINGS TO PLAGIAT?

Zacznijmy od tego, że w swoim pozwie przeciwko Arianie Grande DOT podkreśla, że Tommy Brown, producent pracujący przy piosence "7 rings" znał jego utwór "YOU NEED IT I GOT IT", wydany w 2017 roku.

W pozwie znalazły się też opinie dwóch niezależnych muzykologów, którzy wyliczają podobieństwa obu kawałków.

Jednym z zarzutów jest bliskie podobieństwo słów: Ariana śpiewa "I want it / I got it / I want it / I got it", podczas gdy Josh Stone rapuje zapętloną frazę "You need it / I got it / You Want It / I Got It".

Ale podobieństwo słów to nie wszystko. DOT twierdzi, że podobne są też rytm i linia melodyczna. Badający oba utwory muzykolodzy mieli stwierdzić, że każda z 39 nut użytych w piosence "7 rings" pokrywa się z nutami kawałka "YOU NEED IT I GOT IT".

Piosenka Josha została użyta bez jego zgody, wiedzy i licencji. Wielu ludzi zarobiło na jego pracy mnóstwo pieniędzy, i to jest złe

- pisze prawnik rapera w oświadczeniu przesłanym dziennikarzom Fox News.

Czy piosenka Ariany Grande rzeczywiście tak bardzo przypomina utwór DOT-a?

Nie jesteśmy muzykologami - musicie porównać je sami... Koniecznie posłuchajcie i dajcie znać, co myślicie o oskarżeniach rapera pod adresem Ari.

ZOBACZ TEŻ:

NAJNOWSZE