Anna Mucha i Michel Jackson

i

Autor: AKPA / AF Archive/Graham Whitby Boot/Mary Evans Picture Library/East Ne Anna Mucha i Michel Jackson spotkami się w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w 1997 roku

Gwiazdy

Anna Mucha wręczała kwiaty Michaelowi Jacksonowi, gdy była maturzystką. To się nagrało!

2023-09-21 10:14

Na TikToku właśnie pojawiło się nagranie, które pokazuje biznesową wizytę króla popu w Polsce z 1997 roku, podczas której odwiedził m. in. Liceum ogólnokształcące, do którego uczęszczała Anna Mucha. To ona wręczyła Jacksonowi bukiet kwiatów i uścisnęła muzyka.

Anna Mucha to jedna z gwiazd, która bardzo wcześnie zaczynała swoją przygodę z branżą filmową. Na dużym ekranie zadebiutowała w produkcji Andrzeja Wajdy "Korczak" z 1990 roku, a w 1993 roku zagrała Dankę Dresner w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga. Dużą sympatię zyskała również dzięki roli Panny Nikt w filmie o takim właśnie tytule. Jednak, nie tylko granie w filmach przypadło jej w udziale. W klasie maturalnej została wyróżniona w specjalny sposób i wytypowano ją do przekazania kwiatów Michaelowi Jacksonowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anna Mucha - wiek, wzrost, wykształcenie, Kuba Wojewódzki, dzieci, partner, zdjęcia, filmy, seriale

M jak miłość. Wyjątkowe wspomnienie zmarłego Emiliana Kamińskiego. Anna Mucha nie powstrzymała łez

Michael Jackson miał wielkie plany związane z Polską

Michael Jackson dla wielu był największą gwiazdą pop. Był szalenie pracowitym muzykiem i perfekcjonistą, a każdy jego występ był dopracowany co do sekundy. Kochali go ludzie z całego świata, a przez swoją olbrzymią popularność nie mógł niestety liczyć na zbyt spokojne życie.

W jednej z tras koncertowych po Europie w 1996 roku zawitał również do Polski. Dał koncert na lotnisku Bemowo, gdzie bawiło się ponad 100 tysięcy osób. Jackson zauroczył się Polską i wrócił tu rok później, w 1997 roku. Chciał w naszym kraju stworzyć swoją europejską przystań. Na rezydencję upatrzył sobie Klasztor Cystersów w Lubiążu. Chciał również otworzyć w Polsce ogromny, rodzinny park rozrywki. Ani jeden, ani drugi pomysł nie doszły do skutku.

Ania Mucha przywitała Michaela Jacksona

Podczas drugiej wizyty odwiedził wiele miejsc, m. in. Pałac w Wilanowie, Pałac Prezydencki, gdzie spotkał się z Aleksandrem Kwaśniewskim i jego żoną, Łazienki Królewskie, gdzie wysłuchał koncertu Chopinowskiego, a także udał się do Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, w którym odbywały się matury.

Do tegoż liceum uczęszczała wówczas Anna Mucha, która została wytypowana do przywitania Michaela Jacksona i wręczenia mu bukietu kwiatów. Ania zamieniła kilka słów z muzykiem, a także uścisnęła go. Wszystko rejestrowały kamery, a filmik można zobaczyć w sieci.

Michael Jackson

i

Autor: Screen/TikTok/@MichaelJacksonLive Michael Jackson odwiedził Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w 1997 roku
Anna Mucha

i

Autor: Screen/TikTok/@MichaelJacksonLive Anna Mucha wręcza kwiaty Michaelowi Jacksonowi w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w 1997 roku
Michael Jackson i Anna Mucha

i

Autor: Screen/TikTok/@MichaelJacksonLive Michael Jackson i Anna Mucha spotkami się w Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w 1997 roku.