Andziaks,

i

Autor: AKPA // Screen/Instagram/@andziaks Angelika Trochonowicz padła ofiarą oszustów

Influencerzy

Andziaks padła ofiarą oszustów. Teraz ostrzega fanów

2023-09-05 11:00

Angelika Trochonowicz to twórczyni internetowa, która zdobyła duże grono fanów publikując na Youtubie podróżnicze, kosmetyczne czy świąteczne vlogi. Osiągnęła olbrzymi sukces i stała się marką samą w sobie. Teraz niestety padła ofiarą oszustów. Pokazała fake'ową reklamę, która krąży po sieci.

Andżelika Trochonowicz, znana w sieci pod pseudonimem Andziaks, to 27-letnia influencerka, która już w 2012 roku rozpoczęła działalność na Youtubie. Młoda bizneswoman publikuje treści związane z życiem rodzinnym, macierzyństwem, pielęgnacją, modą czy licznymi podróżami. Przez lata zdobyła miliony wyświetleń i setki tysięcy fanów. Na Instagramie jej aktywność śledzi 964 tys. użytkowników. W ostatnim czasie mocno zaniepokoiła się pewnym nagraniem, które pojawiło się w sieci.

Smolasty w radio ESKA, cały wywiad

Andziaks zwróciła do prawników o pomoc

Andziaks podzieliła się z fanami nagraniem, na którym pojawia się cała jej rodzina - mąż ŁukaszTrochonowicz i córka Charlotte Elizabeth. Na filmiku słyszymy głos Andziaks, która zachęca do skorzystania z programu, który pozwala w banalnie prosty sposób zarobić duże pieniądze. Andziak,s na szczęście, szybko zareagowała informując internautów, że to fake'owe nagranie, a jej głos został wygenerowany przez sztuczną inteligencję.

Nie dajcie się proszę oszukać!!!! Żaden program nie spowodował, że żyjemy tak jak żyjemy!! Co to za cyrk - napisała Andziaks - KOLEJNE OSZUSTWO!!! Sztuczna inteligencja podłożyła niby mój głos pod nasze ujęcia z filmów!!! Prawnicy już się tym zajmują - oznajmiła na Instagramie.

Andziaks

i

Autor: Screen/Instagram/@andziaks Andziaks padła ofiarą oszustów

Niestety, w ostatnim czasie, wraz ze zwiększonym rozwojem sztucznej inteligencji, celebryci często padają ofiarami podobnych oszustw. Boty wykorzystywane są do przeróżnych celów biznesowych i nie wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Ta tendencja będzie rosnąć, dlatego też warto być czujnym i mając choć odrobinę wątpliwości, nie dać się zwieść podobnym nagraniom i absolutnie nie wchodzić w proponowane linki.