Alec Baldwin odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci. Czy pójdzie do więzienia?

2023-01-20 14:56 Joanna Dembek
Alec Baldwin
Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Alec Baldwin stanie przed sądem

Alec Baldwin ma poważne powody do zmartwień. Zostanie oskarżony za nieumyślne spowodowanie śmierci. Do wypadku doszło podczas realizacji zdjęć do filmu "Rust". Od postrzału zginęła wówczas 42-letnia operatorka Halyna Hutchins. Taki sam zarzut usłyszy rekwizytorka Hannah Gutierrez Reed.

21 października 2021 roku na farmie Bonanza Creek Ranch w Santa Fe, stolicy stanu Nowy Meksyk na południu Stanów Zjednoczonych odbywał się plan zdjęciowy nowego westerny pt. "Rust". Podczas realizacji jednej ze scen 42-letnia operatorka Halyna Hutchins została postrzelona z broni, którą trzymał Alec Baldwin. Operatorka nie przeżyła, a zdjęcia zostały zawieszone. Alec Baldwin wówczas tak komentował całe zdarzenie:

Ktoś załadował ostrą amunicję do rewolweru, pocisk, którego w ogóle nie powinno tam być. Ktoś jest odpowiedzialny za to, co się stało, i nie wiem, kto to jest, ale wiem, że to nie ja - powiedział w rozmowie z telewizją ABC.

Alec Baldwin czeka na rozprawę. Ława przysięgłych będzie miała ostatnie słowo

Po dokładnym zapoznaniu się z dowodami uznano, że istnieją wystarczające powody, aby oskarżyć aktora i rekwizytorkę i pociągnąć ich do odpowiedzialności. W przypadku skazania Alec'a Baldwina i Hannah Gutierrez-Reed, będzie im groziła kara 18 miesięcy pozbawienia wolności oraz 5 tysięcy dolarów grzywny. Oboje staną przed sądem jeszcze w styczniu tego roku. O ich losie zadecyduje ława przysięgłych.

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NAJNOWSZE