Agnieszka Hyży o straconych ciążach. Jak z Grzegorzem Hyżym to przeszli?

2021-09-26 15:58 es
Grzegorz i Agnieszka Hyży
Autor: WBF

Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży właśnie spodziewają się dziecka. Gwiazda w nowym wywiadzie wyjaśniła, że to efekt bardzo długiego oczekiwania, wypełnionego bólem. Kilka miesięcy temu Agnieszka Hyzy wyznała, że wcześniej poroniła. Jak z mężem poradzili sobie w takiej sytuacji?

Agnieszka Hyży i Grzegorz Hyży cieszą się wielką sympatią fanów. Ci chętnie śledzą każdy ich krok. W życiu zawodowym i prywatnym. Tego drugiego jednak para pilnie strzeże. Niedawno przekazali fanom radosne wieści, których nie chcieli dłużej ukrywać. Agnieszka Hyży jest w ciąży!

To jednak nie była prosta droga... W odważnym wpisie gwiazda wyjaśniła, że kilka razy straciła ciążę. Nie kryła smutku, pisząc, jak wielka była to trauma.

W nowym odcinku Miasta kobiet Agnieszka Hyży opowiedziała o tych przeżyciach. Zdradziła też, jak radził sobie z nimi Grzegorzy Hyży.

ESKA XD #032 - PRZYSIĘGA, KOBIECE SAMOCHODY, LEWANDOWSKI, DRAKE

Agnieszka Hyży o traumie utraty ciąży

W nowym odcinku Miasta kobiet Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz zaprosiły Agnieszkę Hyży. Gwiazda jest już w zaawansowanej ciąży, więc rozmowa naturalnie spłynęła na ten temat. Dowiadujemy się, że nie była to łatwa droga...

- Stan, w którym się znajduje, czyli jestem w ciąży i spodziewam się dziecka, nie jest efektem sprzed dziewięciu miesięcy, tylko jest wieloletnim procesem i mówię to świadomie, bo była to walka, było to marzenie, które w naszych głowach zakiełkowało wiele, wiele lat temu.

Mówiła gwiazda.

Agnieszka Hyży wyznała, że z Grzegorzem Hyżym o wspólnym dziecku marzyli niemal od początku związku. Nie sądziła, że "dziewczyna, która jest zdrowa, w sile wieku" może mieć problemy z zajściem w ciąże. Tych niestety było sporo.

Kilka miesięcy temu Agnieszka Hyży odważnie opowiedziała o swoich doświadczeniach. Gwiazda kilkukrotnie straciła ciążę.

- Za pierwszym razem to jest chyba taka największa trauma i największy szok, ja też nie ukrywam tego, że to nie jest jednorazowa historia, tylko kilka razy doświadczenie tego mnie niestety spotkało. Za tym pierwszym razem jest taka jedna wielka niewiadoma, jest mało informacji na ten temat, zarówno pod kątem medycznym, jak i opieki psychologicznej, że ten moment wspominam traumatycznie.

W trudnej sytuacji znaleźli się też bliscy pary. Z powodu tabu wiele osób nie wie, jak pomagać niedoszłym rodzicom w tak trudnych chwilach.

- Pamiętam problem z rodziną, która obchodziła się wtedy ze mną, z nami jak z jajkiem. Nie wiedzieli, czy pytać. Pytania: "Jak się czujesz?" bardzo mnie irytowały. Pytania: "Jak sobie z tym poradziliście?" kompletnie mnie wybijały i wyprowadzały z równowagi. Myślę, że na to nie ma złotego środka i nie ma recepty.

Bez wątpienia największym lekarstwem w tak dramatycznych chwilach jest czas. I faktycznie, z jego upływem Agnieszka Hyży zaczęła " układać w głowie" i godzić się ze stratą.

Gwiazda opowiedziała, jak Grzegorzy Hyży radził sobie w tych trudnych chwilach.

- Mój mąż jest introwertykiem, jest artystą, więc on generalnie na życie jest bardziej zamknięty, bardzo trudno mu mówić o swoich emocjach, on je raczej wyraża w tym co robi. (...) Myślę, że za każdym razem to było przepracowane przez niego w samotności, i widziałam, że za każdym kolejnym razem, kiedy próbowałam się cieszyć, on się wycofywał.

Trzymamy kciuki, żeby wszystkie dramatyczne chwile para miała już za sobą!

Agnieszka Hyży to nie jedyna sławna osoba, która straciła ciążę. Ten probelem dotyka większej ilości kobiet, niż nam się zdaje. Gwiazdy opowiadając o swoich trudnych doświadczeniach, przełamują tabu.

Kogo jeszcze dotknęła ta tragedia?

NAJNOWSZE