Adam Małysz rozpoczął nową pracę. Sportowiec jest z siebie niezwykle dumny

2022-10-06 10:05 Joanna Dembek
Adam Małysz
Autor: AKPA Adam Małysz zmienia pracę

Adam Małysz właśnie zrezygnował ze współpracy z marką zajmującą się produkcją dachów i zapowiedział zmianę profesji. Sportowiec pochwalił się w mediach społecznościowych, czym będzie zajmować się w najbliższym czasie.

Adam Małysz jest legendą skoków narciarskich. Kiedy triumfował na skoczniach całego świata, jego dokonania śledziła cała Polska. Pierwsza dekada XXI wieku upłynęła pod znakiem "małyszomanii" - kibice masowo jeździli na zawody lub całymi rodzinami dopingowali naszego rodaka przed telewizorami. Adam Małysz karierę skoczka narciarskiego zakończył w 2006 roku, jednak po dziś dzień z rozrzewnieniem wspominamy sukcesy wielokrotnego mistrza świata. 

Adam Małysz realizuje kolejne cele zawodowe. Zabiera się za pisanie

Adam Małysz karierę narciarską zakończył po sezonie 2010/2011, jednak nie zrezygnował ze sportu. Zaczął realizować swoją drugą pasję, którą jest motoryzacja. Pięciokrotnie uczestniczył w rajdzie Paryż-Dakar, a w 2012 roku zdobył tytuł mistrzowski w Międzynarodowym Rajdzie Polski i Czech. Ogromne osiągnięcia pozwoliły mu nawiązać intratne współprace z wieloma markami. W ostatnim czasie był ambasadorem marki produkującej dachy. Teraz po 6 latach oznajmił, że właśnie zakończył ten etap w życiu.

Przez ostatnich 6 lat szczyciłem się mianem ambasadora marki BP2. Jako dekarz z wykształcenia, wielką radość sprawiało mi bycie częścią firmy, dla której stały rozwój, wyjątkowo wysokie standardy pracy czy wykorzystywanie innowacyjnych technologii w produkcji były najważniejsze. Uczestniczyłem w Akademiach Mistrzów BP2, które mają realny, duży udział w rozwoju branży dekarskiej. Spotkałem wiele fantastycznych osób, nawiązałem dużo przyjaźni. Coś się kończy, a coś się zaczyna. Dziękuję za wyjątkowe chwile i życzę powodzenia! - czytamy na oficjalnym profilu Adama Małysza na Facebooku.

Sportowiec zapowiedział również, że rozpoczął działalność w zupełnie nowej dla niego dziedzinie, związanej z dziennikarstwem. Jego felietony, będą się ukazywały na łamach poczytnego magazynu motoryzacyjnego.

Jeszcze przez kilka tygodni możecie kupić drugie wydanie magazynu EVO, gdzie jako felietonista opowiadam moje historie związane z motoryzacją i nie tylko. Oprócz tego na łamach mnóstwo wspaniałych zdjęć i tekstów dotyczących przeróżnych niebanalnych samochodów na każdą kieszeń. Serdecznie zapraszam! - napisał Małysz w mediach społecznościowych.

Pozostaje życzyć powodzenia na nowej drodze zawodowej.

Sonda
Czy nadal jesteś fanem Adama Małysza?
Niezwykłe wynalazki polskich studentów | ESKA XD - Mobmania #58
Nasi Partnerzy polecają
NAJNOWSZE