20 lat temu Eminem pobił ważny rekord! Też kupiliście wtedy The Marshall Mathers LP?

2020-05-23 15:27 kp
Eminem
Autor: EAST NEWS

Eminem to dziś prawdziwa legenda rapu! Jego droga na szczyt to prawdziwe pasmo sukcesów, zaczynając od płyty The Slim Shady LP. Prawdziwą "bombą" okazał się jednak jego kolejny album The Marshall Mathers LP. To dzięki tej płycie Eminem pobił rekord sprzedaży i stał się jednym z najpopularniejszych raperów świata. Od tamtej premiery minęło już 20 lat!

Nie ma dziś na świecie fana muzyki, który nie wiedziałby, kim jest Eminem. Od ponad dwudziestu lat raper swoimi kolejnymi albumami podbija listy przebojów i przypomina, że jest jednym z najważniejszych gwiazd rapu, a magazyn Rolling Stone nazwał go wprost "królem hip hopu". Ostatni album rapera ukazał się niespodziewanie w styczniu tego roku i nosił nazwę Music to be Murdered by.

Dziś jednak cofniemy się dokładnie o 20 lat, kiedy to ukazał się trzeci studyjny album muzyka The Marshall Mathers LP. Krążek zgarnął najważniejsze nagrody, a sam Eminem pobił z jego pomocą rekord najszybciej sprzedających się albumów w historii!

Sukces Eminema sprzed 20 lat

Płyta The Marshall Mathers LP ukazała się dokładnie 23 maja 2000 roku. Jest to najszybciej sprzedający się w historii album artysty solowego w pierwszym tygodniu po premierze z wynikiem 1,7 milionów egzemplarzy! To nie jedyny sukces tamtego krążka - w 2001 roku album zgarnął nagrodę Grammy dla Best Rap Album, a był też nominowany w kategorii Album Of The Year. W 2003 roku natomiast Rolling Stone umieścił go na 302 miejscu listy najlepszych albumów wszechczasów.

I pomyśleć, że od tamtej premiery minęło już 20 lat! Pamiętacie tamte hity Eminema?

NAJNOWSZE