15 gwiazd, które KARMIĄ PIERSIĄ i nie wstydzą się tego! Zobacz galerię zdjęć!

2019-03-10 16:00

Karmienie piersią jest dla wielu osób tematem kontrowersyjnym. Wiele gwiazd udowadnia, że to zupełnie naturalna czynność, której nie należy się wstydzić. Zobaczcie, jak piersią karmią: Anna Lewandowska, Pink, Angelina Jolie, Giselle Bundchen, Natalia Kukulska i wiele innych gwiazd! Olga Kalicka ma w tej kwestii mocne wsparcie!

Olga Kalicka pokazała ostatnio na Instagramie, jak karmi synka piersią, jednocześnie przygotowując się do roli w teatrze. Choć większość fanów była zachwycona zdjęciem, znaleźli się internauci, którym pokazywanie takich rzeczy nie przypadło do gustu. Jedni uważają, że to niestosowne, inni - że wręcz obrzydliwe.

>> Olga Kalicka pokazała, jak karmi piersią! Internauci podzieleni...

Gwiazdy karmią piersią!

Na szczęście Olga Kalicka może liczyć nie tylko na wsparcie fanów. W robieniu tego, co dla jej dziecka najlepsze, wspierają ją także inne gwiazdy, które chętnie pokazują w sieci, jak karmią naturalnie. Dowodzą w ten sposób, że podawanie dziecku piersi - nawet publiczne - nie jest powodem do wstydu, a raczej do dumy. Oswajają także co bardziej oburzonych z widokiem, który jest chyba jednym z najbardziej naturalnych i normalnych na świecie!

HOT ZDJĘCIA!
Ewa Farna

Autor: TRICOLORS/East News

Ewa Farna w dużym brzuszkiem na targach Beauty Forum! Wygląda kwitnąco!

Karmienie piersią - kontrowersje

Dla wielu osób karmienie piersią, zwłaszcza w przestrzeni publicznej, to problem. Dlaczego? Bo przez kilkadziesiąt lat "rządów" mleka modyfikowanego ludzie zapomnieli, że my, ssaki, w naturze karmimy swoje młode piersią. I właśnie po to pierś powstała - nie po to, by panowie mieli się czym "jarać", przeglądając Hustlera, tylko po to, by kobieta mogła wykarmić dziecko.

Przez wiele lat narastały mity, jakoby mleko sztuczne było tak samo zdrowe dla dziecka, jak mleko matki, a przecież łatwiej je zrobić, bo karmienie jest trudne i nie zawsze ma się mleko, a czasem ma się je niewartościowe. Mity wokół tego, że karmienie piersią niszczy biust, a po roku to już w ogóle z piersi leci sama woda. Otóż to wszystko jest nieprawda! Dziś mamy już wiele badań na obalenie tych mitów. Oto kilka faktów:

  1. Mleko matki jest najzdrowszą metodą karmienia dzieci, zawiera cenne oligosacharydy, przeciwciała i komórki macierzyste, a także wiele innych potrzebnych składników, a jego skład dostosowuje się do bieżących potrzeb dziecka. Nie ma czegoś takiego, jak za chudy/za tłusty pokarm.
  2. Karmienie nie jest takie trudne, jeśli ma się fachową pomoc. Dziś jest już nawet specjalny zawód, który się tym zajmuje: Certyfikowany Doradca Laktacyjny.
  3. Mleko ma każda zdrowa mama, w ilościach wystarczających dziecku. Trzeba tylko jak najwięcej przystawiać dziecko do piersi - im więcej dziecka przy piersi, tym więcej mleka w piersiach.
  4. Karmienie nie niszczy biustu - to hormony ciążowe go niszczą, bez względu na to, czy się piersią karmi, czy nie.
  5. Mleko matki nie traci z czasem na wartości. Przeciwnie - im dłużej się karmi, tym jest bardziej wartościowe. A karmić można tak długo, jak mama i dziecko tego chcą (wiecie od czego pochodzi nazwa "zęby MLECZNE"? ;)). Światowa Organizacja Zdrowia zaleca co najmniej 2 lata karmienia piersią.
  6. Karmienie naturalne znacząco zmniejsza ryzyko późniejszej otyłości, cukrzycy, miażdżycy i wielu innych chorób u dziecka, a także raka piersi oraz jajnika i innych chorób u matki. Wpływa pozytywnie na wiele aspektów rozwoju niemowlaka, z inteligencją włącznie!

Nic więc dziwnego, że coraz więcej mam edukuje się na temat karmienia piersią. Również sławne mamy zachęcają do tego, by nie wstydzić się tej naturalnej i pięknej czynności. Choć je przecież byłoby stać na kupienie najdroższego sztucznego mleka świata! ;)

Angelina Jolie, Pink, Gisele Bundchen, Alanis Morisette, Liv Tyler, a także inne gwiazdy (w tym wiele polskich) pokazują w mediach społecznościowych, jak budują niepowtarzalną więź ze swoimi dziećmi! Zobaczcie zdjęcia!

NAJNOWSZE