Policjant zawsze na służbie

2020-03-03 12:59
Policja
Autor: policja.pl Zdjęcie ilustracyjne

Ponad 2. promile w organizmie miał 40-latek prowadzący samochód na grudziądzkiej średnicówce. Zatrzymał go Policjant, który po służbie wracał do domu.

Funkcjonariusz drogówki na ul. Peszkowskiego zauważył podejrzanie wolno jadący samochód, który momentami zajmował dwa pasy drogi. Po zrównaniu się z Peugeot-em, Policjant nie miał już wątpliwości. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może on być pod wpływem alkoholu.

Policjant wyprzedził 40-latka i wymusił, aby ten zatrzymał swój pojazd. Woń alkoholu w Peugeot-cie była wyczuwalna. Funkcjonariusz wylegitymował się, a po tym wyciągnął kluczyki ze stacyjki pijanego kierowcy.

Po przybyciu na miejsce patrolu grudziądzkiej drogówki mężczyznę przebadano pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Okazało się, że zatrzymany Grudziądzanin ma go ponad 2. promile.

Teraz za jazdę na podwójnym gazie grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE