filip rzepka olimpia grudziadz

Autor: Olimpia Grudziądz Dla Filipa Rzepki (po lewej) było to premierowe trafienie w barwach Olimpii Grudziądz

Olimpia lepsza od Zawiszy w derbach. Grudziądzanie zostali liderem ligi!

2021-08-18 22:38

Piłkarze Olimpii Grudziądz lepsi w derbach regionu. "Biało-zieloni" w Bydgoszczy ograli miejscowego Zawiszą 2:0 i zostali samodzielnym liderem rozgrywek w grupie 2 trzeciej ligi.

Grudziądzanie podchodzili do tego meczu w bardzo dobrych nastrojach. Podopieczni trenera Marcina Płuski byli po dwóch zwycięstwach w lidze i jednym w Fortuna Pucharze Polski. Z kolei Zawisza jak na razie nie zdobyła punktu i bramki.

Początek spotkania w Bydgoszczy nie zwiastował zmian w powyższym akapicie. Już w 9. minucie bramkarza Zawiszy pokonał młody Filip Rzepka, który jeszcze w zeszłym sezonie był zawodnikiem działającej przy Olimpii, Akademii Piłkarskiej. Wcześniej trenował w Starcie Warlubie.

Na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem schodzili piłkarze grudziądzkiej Olimpii. Drugi cios podopieczni trenera Marcina Płuski zadali zaraz po niej. W 49. minucie do siatki gospodarzy trafił Jakub Bojas. Dla napastnika również był to pierwszy gol w obecnym sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Olimpia w derbowym pojedynku ograła Zawiszę Bydgoszcz 2:0.

"Biało-zieloni" dzięki tej wygranej zostali samodzielnym liderem grupy II trzeciej ligi. Z kolei bydgoszczanie po trzeciej porażce wciąż okupują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Kolejny mecz Olimpia rozegra już w nadchodzącą niedzielę (22 sierpnia). O godzinie 16 na własnym boisku zmierzą się z Jarotą Jarocin, która jak dotąd zgromadziła pięć oczek (jedna wygrana i dwa remisy). Zawisza o pierwsze punkty powalczy dzień wcześniej (21 sierpnia) na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Zawisza: Dumieński – Prejs (76’ Chachuła), Jastrzembski, Witucki, Oczkowski, Wędzelewski (62’ Piekuś), Maciejewski, Koziara, Sochań (59’ Żylski), Furst (76’ Brzeziński), Okuniewicz (62’ Mielcarek).

Olimpia: Olszewski – Warcholak, Karankiewicz, Wicki, Witasik, Rzepka (84’ Leszczyński, Cywiński, Flak (53’ Nawrocki), Kaczmarek, Cabrera (69’ Karmański), Bojas (84’ Landowski).

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29