olimpia wygrana

Autor: Pixabay To druga wygrana Olimpii Grudziądz w tym sezonie na boiskach III ligi

Udany początek sezonu Olimpii Grudziądz. Druga wygrana i komplet punktów!

2021-08-14 19:12

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii z drugą wygraną w tym sezonie. "Biało-zieloni" pokonali przed własną publicznością grający w osłabieniu Bałtyk Gdynia 2:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Płuskę zdobywali Adrian Karankiewicz i Tomasz Kaczmarek.

W pierwszej połowie grudziądzanom brakowało skuteczności w sytuacjach, które udawało się tworzyć. Z kolei goście skupieni byli przede wszystkim na defensywie i wyprowadzaniu szybkich ataków spod własnej bramki.

W pierwszej połowie bramek ostatecznie nie oglądaliśmy. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że Bałtyk od 33'minuty musiał grać w osłabieniu. Dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Damian Lisiecki.

Po zmianie stron nieco lepiej - pomimo grania o jednego mniej - zaczęli poczynać sobie goście z Trójmiasta. Piłkarzom Olimpii z kolei nie wychodziło w tym fragmencie spotkania praktycznie. Sporo niedokładności i wiele strat w środku pola, mogło skutkować szybki kontrami ze strony podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego.

Z minuty na minutę rosnąć zaczęła jednak przewaga gospodarzy. "Biało-zieloni" udokumentowali ją dopiero w 71' minucie. Dośrodkowanie w pole karne mocnym strzałem głową wykończył Adrian Karankiewicz.

Grudziądzanie 10' minut później poszli za ciosem i wyprowadzili jeszcze jedno uderzenie. Tym razem szybką akcję z lewej strony boisko precyzyjnym strzałem wykorzystał Tomasz Kaczmarek.

Bez porażki

Piłkarze Olimpii bardzo udanie rozpoczęli nowy sezon. Najpierw w rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski pokonali na wyjeździe drugoligowego Hutnika Kraków 1:0. Z kolei w inauguracyjnej serii gier "Biało-zieloni" już przed własnymi trybunami ograli Polski Cukier Kluczevię Stargard 1:0.

Kolejny mecz będzie pierwszym, poważnym sprawdzianem dla podopiecznych Marcina Płuski. Olimpia już 18 sierpnia zagra na wyjeździe z bydgoskim Zawiszą.

Na stadion przy Piłsudskiego 14 Olimpia powróci w przyszłą niedzielę (22 sierpnia). Grudziądzanie na własnym boisku zmierzą się z Jarotą Jarocin. Początek o godzinie 16.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29