Znów przybywa zakażonych koronawirusem w Lubuskiem

2021-12-29 16:28
gorzów szpital testy covid 1
Autor: facebook.com/szpitalgorzow Przybywa chorych na koronawirusa.

Po świątecznym weekendzie i mniejszej liczbie wykonywanych testów jest wzrost przypadków. Choć punkty poboru wymazów działały, to zgłaszało się do nich mniej osób. Mieszkańcy często korzystają z aptecznych testów.

W środę (29.12) w naszym regionie pojawiło się 345 chorych na koronawirusa, 9 osób zmarło. Najwięcej pozytywnych testów odnotowano w Zielonej Górze – 46 oraz w powiecie żagański- 41, w którym doszło do 5 zgonów.

W Gorzów zaraziło się 38 osób, a w powiecie- 19. Aktualnie w szpitalu przebywa 94 pacjentów z potwierdzonym covidem, w tym czterech na zakaźnym OIOM, dwie kobiety na położnictwie i dwójka dzieci na pediatrii.

gorzów szpital testy covid 2
Autor: facebook.com/szpitalgorzow Wymazy wykonowane są przy Dekerta, w dawnej stacji krwiodawstwa.

W Lubuskiem zajętych jest prawie 590 łóżek na 946 dostępnych. W użyciu jest 36 respiratorów, wolnych pozostało 42 urządzenia. W kraju w środę (29.12) jest ponad 15,5 tysiąca chorych oraz rekordowa liczba zgonów- 794.

Poradnik Zdrowie: jak COVID-19 wpływa na problemy żołądkowe u dzieci?

QUIZ: Największe dramy 2021 roku

Pytanie 1 z 12
Pewna gwiazda napisała na Twitterze, że nie zamierza się szczepić przeciwko COVID-19, ponieważ kolega jej kuzyna został po szczepieniu impotentem. Tę informację zdementował minister zdrowia kraju, w którym rzekomy mężczyzna mieszka. O kim mowa?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE