Wystawa o Kodeksie Korwina w gorzowskiej bibliotece

2022-07-04 15:53
Kodeks Korwina jak toruński Ratusz Staromiejski? Marszałek zapowiada walkę o zabytek
Autor: Marta Łazarska Wystawa o Kodeksie Korwina do zobaczenia w gorzowskiej bibliotece.

„Dlaczego Kodeks Korwina powinien pozostać w Toruniu?” - to tytuł wystawy, która od wtorku do zobaczenia w bibliotece im. Zbigniewa Herberta. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład na temat XV-wiecznego dzieła.

Gradka dla miłośników historii i zabytkowych ksiąg. Wystawa o Kodeksie Macieja Korwina, czyli XV-wiecznym manuskrypcie we wtorek (5.07) w gorzowskiej bibliotece. Towarzyszyć jej będzie wykład i prezentacja na temat bogato zdobionego manuskryptu, który od 500 lat przechowywany jest w Toruniu.

Będziemy mieli wystawę, która pokaże dlaczego Kodeks nazywany jest skarbem kultury polskiej. Skarb często kojarzy nam się, że to coś ze złota, albo diamentów, natomiast książka też może być skarbem - mówi Sławomir Szenwald dyrektor gorzowskiej książnicy.

Otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 16. O zabytkowej księdze zrobiło się w ostatnich miesiącach głośno, po tym jak grupa posłów PiS postanowiła ją przekazać Węgrom, żeby dalej umacniać i rozwijać wielowiekową tradycję przyjaźni między narodami- polskim i węgierskim. Pomysł spotkał się z ostrym sprzeciwem środowisk naukowych i kulturalnych. Wystawę oglądać można do 30 lipca.

Jak dobrze znasz "Stranger Things"? Quiz dla prawdziwych fanów serialu Netfliksa!

Pytanie 1 z 10
W jakim miasteczku rozgrywa się akcja "Stranger Things"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE