Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Mamy dwie nowe ofiary patogenu

2020-08-05 14:16
Kolejne zakażenia w Lubuskiem
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com Kolejne zakażenia w Lubuskiem

W środę (5.08) potwierdzono 13 nowych przypadków, w tym dwa w Gorzowie. Sześć osób pochodzi z powiatu zielonogórskiego, po jednej z słubickiego, krośnieńskiego, żagańskiego i z Zielonej Góry. Kobieta z powiatu gorzowskiego jest hospitalizowana.

Patogen wykryto także o dwójki mieszkańców Gorzowa. Kobieta trafiła do lecznicy, a mężczyzna pozostaje w izolacji domowej.

Służby potwierdziły także zgon dwóch osób. To 73-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego, która zmarła w Gorzowie, a drugą ofiarą jest 74-letni mężczyzna z powiatu zielonogórskiego.

W sumie do tej pory w województwie lubuskim mamy 450 zakażonych. w tym 224 ozdrowieńców i 12 zgonów.

Trwają badania przedsiębiorców z słubickich targowisk. Póki co dwa z nich zostały zamknięte a od czwartku (6.08) zamknięte będzie targowisko przy ulicy Kopernika. Testy robione są prowadzącym swoje stoiska, ich pracownikom a także pracownikom ochrony targowisk i pracownikom administracji. Po otrzymaniu wyników ujemnych będą mogli wrócić do pracy. Wszystko po tym jak u kilku osób pracujących na słubickim targowisku wykryto zakażenie wirusem.

W związku z kolejnymi przypadkami COVID-19 w województwie lubuskim, służby apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Chodzi o noszenie maseczek w środkach komunikacji, sklepach i obiektach użyteczności publicznej, częste mycie i dezynfekcję rąk oraz o zachowanie odstępu społecznego m.in. 1,5 metra.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE