Kolejny krok zrobiony - obwodnica Strzelec Krajeńskich ma być gotowa w 2024 roku

2021-02-02 12:44
Obwonica Strzelec Krajeńskich ma być gotowa do 2024 roku
Autor: Radosław Drożdżewski /wikipedia.org Obwonica Strzelec Krajeńskich ma być gotowa do 2024 roku

Długo wyczekiwana obwodnica w Strzelcach Krajeńskich ma być gotowa w 2024 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę inwestycji. To nadzieja dla mieszkańców miasta aby tiry, ciężarówki i wzmożony ruch samochodów osobowych został wyprowadzony z samego centrum Strzelec.

Budową 7 km północnej obwodnicy zajmie się francuska firma, która także będzie odpowiedzialna za projekt inwestycji. W przetargu stanęło w sumie pięć przedsiębiorstw, jeśli w ciągu 10 dni pozostałe firmy nie wniosą odwołania-umowa będzie mogła zostać podpisana. Wykonawca będzie miał trzy lata na wybudowanie obwodnicy.

Firma w Polsce budował m.in. zachodnią obwodnicę Poznania czy węzeł przesiadkowy w Obornikach. Obwodnica ma kosztować ponad 78 mln zł.

Przypomnijmy, budowa północnego objazdu Strzelec jest możliwa dzięki rządowemu wsparciu w ramach programu "100 obwodnic". Z tego programu wybudowane mają zostać także obwodnice m.in. Dobiegniewa, Kostrzyna, Przytocznej czy Krosna Odrzańskiego.

Południowa Obwodnica Warszawy nie daje spać mieszkańcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE