Gorzowianin przejechał rowerem 3 tys. km i dotarł do Przylądka Północnego w Norwegii

2022-06-29 11:14
Gorzów: Mariusz Pastuszka
Autor: Mariusz Pastuszka Mariusz Pastuszka na Nordkapp.

Mariusz Pastuszka wyruszył w trasę 9 czerwca. Rowerem przejechał Szwecję, Finlandię i Norwegię. To jego kolejna wyprawa. Na dwóch kółkach był już w Turcji, na Monte Casino i Gibraltarze, a w 2019 roku objechał Polskę dookoła.

Północ zdobyta! Gorzowski rowerzysta Mariusz Pastuszka dotarł do Przylądka Północnego w Norwegii. Oczywiście dojechał tam na rowerze. Żeby tego dokonać gorzowianin pokonał 3 tys. kilometrów. Po drodze odwiedził Szwecję i Finlandię. Spotkał renifery, widział białe noce i piękne skandynawskie krajobrazy. Musiał sobie radzić z awariami roweru i kapryśną pogodą. Przy okazji bił swoje rekordy przejechanych dziennie kilometrów. Teraz to 555 km.

Gorzów: Mariusz Pastuszka
Autor: Mariusz Pastuszka

Przed nim droga powrotna. Prowadzić będzie przez Łotwę, Litwę i Estonię. Łącznie na swoim rowerze przejedzie 6 tys. km. Mariusz Pastuszka wyruszył w trasę 9 czerwca.

Quiz. Wakacyjne przeboje muzyczne. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 12
"Rewelacja na Bałtyku, lody, lody na patyku" to utwór zespołu Skaner. Tytuł piosenki to "Lato w..."
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE