Gorzów: parkingi

i

Autor: SG

Gorzów: Kwestia opłat za parkowanie trafi do sądu

2021-08-26 11:36

Prezydent Gorzowa pójdzie z wojewodą do sądu. Magistrat zaskarży postanowienie wojewody, który zanegował uchwałę podnoszącą opłaty za parkowanie w centrum Gorzowa. Kto ma rację, rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Uchwałą o podwyżce za parkingi zajmie się sąd. ​Władze Gorzowa, za zgodą większości radnych, zdecydowały, że wniosą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję wojewody. Unieważnił on uchwałę podnoszącą opłaty za parkowanie w strefie w centrum miasta. Zainteresowała się nią także prokuratura.

Był wniosek prokuratury z prośbą o informację, czy taka uchwała została podjęta. Wniosek został przekazany. To nie jest postępowanie prokuratorskie w kontekście postępowania karnego. Prokurator może przystąpić do każdego postępowania, jeżeli widzi ochronę interesu publicznego - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydenta Gorzowa.

Gorzów: rada miasta

i

Autor: SG Sesja Rady Miasta Gorzowa (fot. archiwum).

Odwołanie od decyzji wojewody powinno wpłynąć do sądu w najbliższym czasie.

Przypomnijmy: w Gorzowie pierwsze 15 minut miało kosztować złotówkę, a godzina 3,5 złotego. Ceny pozostają na dotychczasowym poziomie. To czy one wzrosną zależy teraz od decyzji sądu.

Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE