Gorzów: Kwestia opłat za parkowanie trafi do sądu

2021-08-26 11:36
Gorzów: parkingi
Autor: SG

Prezydent Gorzowa pójdzie z wojewodą do sądu. Magistrat zaskarży postanowienie wojewody, który zanegował uchwałę podnoszącą opłaty za parkowanie w centrum Gorzowa. Kto ma rację, rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Uchwałą o podwyżce za parkingi zajmie się sąd. ​Władze Gorzowa, za zgodą większości radnych, zdecydowały, że wniosą skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzję wojewody. Unieważnił on uchwałę podnoszącą opłaty za parkowanie w strefie w centrum miasta. Zainteresowała się nią także prokuratura.

Był wniosek prokuratury z prośbą o informację, czy taka uchwała została podjęta. Wniosek został przekazany. To nie jest postępowanie prokuratorskie w kontekście postępowania karnego. Prokurator może przystąpić do każdego postępowania, jeżeli widzi ochronę interesu publicznego - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydenta Gorzowa.

Gorzów: rada miasta
Autor: SG Sesja Rady Miasta Gorzowa (fot. archiwum).

Odwołanie od decyzji wojewody powinno wpłynąć do sądu w najbliższym czasie.

Przypomnijmy: w Gorzowie pierwsze 15 minut miało kosztować złotówkę, a godzina 3,5 złotego. Ceny pozostają na dotychczasowym poziomie. To czy one wzrosną zależy teraz od decyzji sądu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE