Gorzów: Trwają letnie remonty w szkołach i przedszkolach

2021-07-14 15:35
Gorzów: szkoła II LO
Autor: SG II LO w Gorzowie.

W te wakacje prace prowadzone będą w 25 placówkach. W większości chodzi o drobne naprawy, ale zaplanowano również większe inwestycje jak termomodernizację w II LO. Remonty mają być zakończone przed 1 września.

Mamy wakacje, więc w szkołach trwają remonty. Jak co roku letnia przerwa wykorzystywana jest na różnego rodzaju naprawy i drobne remonty. Prace zaplanowano w 25 gorzowskich placówkach edukacyjnych: w 15 przedszkolach i 10 szkołach. Zakres jest różnoraki. W przedszkolu nr 11 remontowana jest klatka schodowa, w przedszkolu nr 15 jedna z łazienek dla dzieci, a w Szkole Podstawowej nr 9 odnowiony będzie korytarz na drugim pietrze. Natomiast w SP 17 wyremontowane zostanie pomieszczenie, w którym mieścić się będzie filmoteka szkolna. Do tego miasto zaplanowano także przeprowadzenie większych inwestycji.

Dotyczy to pięciu placówek oświatowych, m.in. w ZSO nr 2 przeprowadzona zostanie termomodernizacja sali gimnastycznej łącznie z szatniami. A w przedszkolu nr 4 przy Kobylogórskiej wybudowane zostanie nowe ogrodzenie i brama wjazdowa na teren placówki - mówi Marta Liberkwska z gorzowskiego magistratu.

Gorzów: szkoła SP 17
Autor: SG SP nr 17 w Gorzowie.

Wszystkie drobne remonty mają zakończyć się przed startem nowego roku szkolnego. Miasto wyda na nie 1 mln 370 tys. zł. Większe inwestycje mogą potrwać dłużej, ale nie zakłócą pracy szkół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE