Gorzów: Trwają letnie remonty w szkołach i przedszkolach

2021-07-14 15:35
Gorzów: szkoła II LO
Autor: SG II LO w Gorzowie.

W te wakacje prace prowadzone będą w 25 placówkach. W większości chodzi o drobne naprawy, ale zaplanowano również większe inwestycje jak termomodernizację w II LO. Remonty mają być zakończone przed 1 września.

Mamy wakacje, więc w szkołach trwają remonty. Jak co roku letnia przerwa wykorzystywana jest na różnego rodzaju naprawy i drobne remonty. Prace zaplanowano w 25 gorzowskich placówkach edukacyjnych: w 15 przedszkolach i 10 szkołach. Zakres jest różnoraki. W przedszkolu nr 11 remontowana jest klatka schodowa, w przedszkolu nr 15 jedna z łazienek dla dzieci, a w Szkole Podstawowej nr 9 odnowiony będzie korytarz na drugim pietrze. Natomiast w SP 17 wyremontowane zostanie pomieszczenie, w którym mieścić się będzie filmoteka szkolna. Do tego miasto zaplanowano także przeprowadzenie większych inwestycji.

Dotyczy to pięciu placówek oświatowych, m.in. w ZSO nr 2 przeprowadzona zostanie termomodernizacja sali gimnastycznej łącznie z szatniami. A w przedszkolu nr 4 przy Kobylogórskiej wybudowane zostanie nowe ogrodzenie i brama wjazdowa na teren placówki - mówi Marta Liberkwska z gorzowskiego magistratu.

Gorzów: szkoła SP 17
Autor: SG SP nr 17 w Gorzowie.

Wszystkie drobne remonty mają zakończyć się przed startem nowego roku szkolnego. Miasto wyda na nie 1 mln 370 tys. zł. Większe inwestycje mogą potrwać dłużej, ale nie zakłócą pracy szkół.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE