Gorzów: Ruszył trening do akcji Rowerowa Stolica Polski. Przyłączyć może się każdy

2021-03-22 18:07
Gorzów: rowerowa stolica
Autor: SG Gorzów ponownie uczestnicy w akcji Rowerowa Stolica Polski.

To już trzeci raz jak Gorzów uczestniczy w zabawie. Oficjalny trening to przede wszystkim możliwość przetestowania nowej aplikacji, która zliczać będzie przejechane kilometry. W tym roku rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski rusza już 1 czerwca.

Gorzowianie na rowery. W niedzielę (21.03) rozpoczął się trening​ do Rowerowej Stolicy Polski. Gorzów uczestniczy w akcji po raz trzeci. Trenowanie potrwa do 21 maja. Żeby w nim uczestniczyć wystarczy wsiąść na rower i zacząć pokonywać kolejne kilometry. Pozwoli to nam rozruszać mięśnie po zimowej przerwie, to także dobry moment, żeby zapoznać się z nową aplikacją. Od tego roku przejechane kilometry zliczać będzie darmowa apka "Aktywne miasta".

Zapraszamy na wspólny trening, który pozwoli trochę przetestować aplikację, to jak ona działa. Zaprosić znajomych, którzy jeszcze nie są zaznajomieni z aplikacją, żeby to sobie sprawdzili przed ta nasza docelowa datą, czyli przed 1 czerwca i cała rywalizacją - mówi Dawid Kuraszkiewicz z Wydziału Sportu gorzowskiego magistratu.

Gorzów: rowerowa stolica
Autor: togaha W tym roku uczestnicy zabawy korzystać beda z nowej aplikacji "Aktywne Miasta"

Aplikacje trzeba ściągnąć na telefon. W tym roku zabawa toczyć się będzie na nowych zasadach. Przede wszystkim zmienia się termin. Akcja rusza wcześniej 1 czerwca, a nie we wrześniu. Wprowadzono także nową klasyfikację miast. Podzielono je na pięć grup w zależności od wielkości. Gorzów jest w grupie miast od 100 do 200 tysięcy mieszkańców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE